Фейк, який залишився в тіні фейкового відео із Залужним про те, що США вже готують заміну Зеленському в особі Буданова – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк, який залишився в тіні фейкового відео із Залужним про те, що США вже готують заміну Зеленському в особі Буданова

Якщо ви подивилися декілька днів тому фейкове відео із нібито закликом до повалення влади від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного і вирішили, що саме він має намір зайняти крісло президента, то ви глибоко помилися. Насправді, всі ці «заклики» Главкома були заради того, щоб привести до влади нинішнього очільника української розвідки Кирила Буданова…

Саме таку конспірологічну версію поширила низка топових російських пропагандистських медіа-ресурсів напередодні та у день вкиди із фальсифікованим відео із Залужним. Вкид про Буданова залишився трохи в тіні або відігравав роль фону – створював підґрунтя для того, щоб створити уявлення, що військові різних гілок об’єднали свої зусилля для захоплення влади в Україні.

І більше того, що саме така зміна керівництва України санкціонується США – це їх план. Про те як і хто поширював цей вкид – далі у матеріалі.

 

«Зеленский уже находится в состоянии войны со своими генералами. И военачальники ради заключения мира с Россией могут сместить несговорчивого президента…. Текущее положение дел на фронте ведет к худшему сценарию для Украины и лично для Зеленского…Руководитель Главного управления разведки (ГУР) Украины Кирилл Буданов способен возглавить заговор против президента Владимира Зеленского» – такий меседж поширив колишній помічник заступника міністра оборони США Стівен Брайєн у своєму блозі Weapons and Strategy. Ця інформація у блогу з’явилася 6 листопада. (дивись на скрішоті).

Зранку 7 листопада, а саме о 5:54 цю інформацію поширило топове російське видання, яке як і інші ресурси є пропагандистським – LENTA.RU. (дивись на скріншоті). Текст у цьому виданні передає основні меседжі тексту, що містився у блогу «експерта», але публікується скороченим із посиланням на блог.

7 листопада публікація із заголовком про конфлікт генералів та Зеленського за авторством Стівена Брайєна з’явилася і у виданні Asia Times. Це повна передруківка тексту «експерта» з його блогу. З  великою вірогідністю, що ці матеріали публікувалися паралельно.

Щодо Стівена Брайєна, то він дійсно працював у Пентагоні, але давно вийшов у відставку і увійшов… у пул проросійських пропагандистів на Заході. Вік активно публікується у російській пресі – чого варта лише добірка його публікацій на тому ж ресурсі LENTA.RU (дивись на скріншоті).

Надвечір 7 листопада на тому ж LENTA.RU публікується матеріал ще з одним американським експертом Ларрі Джонсоом. Він заявляє наступне:

«Зеленский начал увольнять генералов и высокопоставленных военнослужащих. Я считаю, что это путь к перевороту. ВСУ в какой-то момент могут сказать: подождите секунду, мы не позволим этому клоуну отправлять нас на смерть… Власти Украины уже понимают, что больше не находятся в центре внимания Соединенных Штатов. В то же время украинский лидер «сильно оторван от реальности, отрицая тяжелое положение на передовой…» (дивись на скріншоті).

Далі матеріал продовжується повторним цитуванням вже згаданого вище Стівена Брайєна.

Про спланованість інформаційної атаки говорить і той факт, що публікацію Стівена Брайєна вже у 6:17 передрукувало і поширило так зване видання «РИА Новости».

Щодо Ларрі Джонсона, то так само, як і його «колега» він давно знаходиться у колі проросійських західних, так званих, експертів. Він дійсно працював з 1985 по 1989 рік в ЦРУ. Найвище досягнення – головний регіональний аналітик у справах Центральної Америки, спеціалізація – транспорт. У ЦРУ Ларрі пропрацював до жовтня 1989, після цього він залишив розвідку і влаштувався у Відділ контртероризму Державного департаменту (Office of Counter Terrorism at the Department of State). Пропрацював там Джонсон до жовтня 1993-го року. Зараз керує приватною компанією.

Фактчекери неодноразово викривали Джонсона на поширенні російських наративів. Так, наприклад, ще у вересні ми публікували викриття, де викривали меседж Джонсона про те, що ЗСУ готують повстання проти Президента Зеленського. http://surl.li/ncibp

До того ж Ларрі Джонсон так само, як і Стівен Брайєн активно публікується на тому ж ресурсі LENTA.RU (дивись на скріншоті).

Як то кажуть – коментарі зайві. Але висновки варто зробити.

 

ВИСНОВКИ

Вкид про нібито «заколот військових» проти Зеленського і Буданова у кріслі очільника України був фактично поширений двома сумнозвісними «експертами», які давно вже працюють на російську пропаганду і неодразово викривалися фактчекерами.

Фактично на поточний момент, ці так звані експерти – прості громадяни США. І їх публікації та меседжі – просто приватна думка звичайної особи. Але пропаганда кремля апелює до їх колишніх посад аби надати вагу та авторитету своїм фейковим публікаціям.

Вкид про заколот військових та Буданова, як нового президента був поширений на фоні більш гучного вкиду – фальсифікованого відео з нібито виступом Главкома Залужного із закликом до повалення влади в Україні. Мета вкиду – підсилити фейк із Залужним, створити уявлення у Президента Зеленського про всебічний і масштабний «заколот» військових проти нього, які представляють різні військові структури.

Загальна мета такої інформаційної компанії – дискредитувати український вищій командний склад, посіяти недовіру до них у нині діючого президента України, спровокувати його на конфлікт із військовими, на усунення тих чи інших військових посадовців. Це у свою чергу деморалізує українську армію, спровокує громадянське протистояння, стане причиною руйнування планів та стратегій і в решті решт – може призвести до поразки на фронті.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja