ФЕЙК | Крапельниці зі спиртом проти COVID-19 – «новий метод» лікування – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

ФЕЙК | Крапельниці зі спиртом проти COVID-19 – «новий метод» лікування

Фейки про те, що спирт може лікувати Covid-19 були на самому початку пандемії і здавалося б тепер, коли ми живемо в пандемії вже майже рік, ніхто не має повестися на таку дезінформацію. Але виявляється, що ніт. Новинна агенція УНІАН та львівське медіа Varta 1 написали про лікаря Анатолія Нєвзгоду, який запатентував черговий метод “лікування” коронавірусу. А саме – крапельниці зі спиртом для лікування Covid-19.

Комплекс лікування, який я пропоную, складається з противірусного препарату, антибіотика (якщо аналіз показує, що він необхідний). Антибіотик вбиває бактерії, і пневмонія не поширюється, а значить згодом не виникають дихальна і серцева недостатність, кров нормально насичується киснем. У схему лікування при необхідності входять гормональні препарати. І зовсім нове, що я додав – внутрішньовенне введення спирту“, – розповів він. Чому така подія в жодному разі не може бути приводом для новини? І чому тут попахує… ні не спиртом, а фейком – пояснюємо!

СПРОСТУВАННЯ

В першу чергу, тому що в Україні людина може запатентувати майже будь-який тип лікування і ніхто не перевіряє це на ефективність чи безпеку. Ось як пояснює це юристка з медичних питань Людмила Солоп:

“Так, дійсно в Україні патентують методи лікування, але тут багато “але”. Зокрема, не можна патентувати те, що є загально визнаною практикою, або в Україні, або в іншій країні, або у світі. При цьому при видачі патенту, медичний аспект не досліджується, а сам метод перевіряється поверхнево на предмет того, чи немає аналогічного патенту в Україні. Світовий досвід не досліджується.

Уповноважений орган не вповноважений досліджувати сам метод лікування, але лише, чи немає збігів з іншими патентами. ВСЕ!”.

Іншими словами, на пострадянському просторі можна патентувати будь-яку маячню, але це в жодному разі не означає, що цією маячнею варто лікуватись та писати про неї новини.

“Тому з патентами треба бути обережними. І не вірити тому, що там написано на слово як чомусь, що підтверджено наукою. Бо патентування про інше, не по науку, а про авторство, навіть якщо про авторство маячні”, – пояснює юристка.

Що в коктейлі?

Іншим цікавим питанням є те, що інформація про крапельниці зі спиртом для лікування Covid-19 з’явилась відносно давно. Анатолій Нєвзгода давав інтерв’ю на цю тему ще в листопаді 2020 року. Також приблизно 2 місяці тому, лікар давав пресконференцію на цю тему, де робив акцент на антибіотикотерапії у своєму “спиртовому коктейлі”. До того ж коктейлю входять:

  • бактерицидний антибіотик (які не діють, за його ж твердженнями)
  • імуностимулятор-фуфломіцин Неовір  https://bit.ly/2UA0hwe  (Імуностимулятори. Код АТХ L03А Х Під цим кодом знаходиться ехінацея і кілька інших подібних препаратів https://bit.ly/38Q4vbE)
  • препарати протибактеріальної дії, хоча автор стверджує, що коронавірус – це вірусна атипова пневмонія, а не бактеріальна пневмонія
  • препарат для зниження холестерину

За даними деяких досліджень, при коронавірусній інфекції може долучитися і бактеріальна, яку лікують антибіотиками, але бактеріальну інфекцію у хворих на коронавірусну хворобу спостерігали приблизно лише в 6,9% випадків.

Чим же ризикують люди, до яких спирт потрапить внутрішньовенно? Почнемо з того, що в жодних протоколах, в жодних рекомендаціях міжнародних та авторитетних національних організацій ви не знайдете поради вживати спирт в будь-якій його формі, для того, щоб побороти коронавірус.

Як пояснює пульмонолог Оксана Молодая, навіть вдихання парів спирту може призвести до опіку слизових оболонок, а введення його внутрішньовенно призведе до опіку судинної сітки, що може викликати навіть набряк мозку. 

Це не допоможе позбутись вірусу. Його ліпідну оболонку спирт може зруйнувати лише поза організмом людини чи тварини. “Вірус частка ДНК/або РНК, яка “вбудовується” в клітину людини. Тож “розчинити” його ліпідний шар можна лише разом із клітиною хазяїна. Що як ви розумієте, вкрай небезпечно для людини”, – пояснює пульмонолог.

А де ж патент?

І родзинка на торті: дію патенту наразі припинено!

ВИСНОВОК

  • Те, що якийсь метод лікування запатентували, зовсім не означає, що цей метод безпечний та ефективний. Патент – це не про медицину, а про авторське право.
  • Жодні авторитетні організації у сфері охорони здоров’я не радять спирт ні як метод лікування, ні як метод профілактики коронавірусної хвороби.
  • Спирт в крапельниці – це величезний ризик для людини. Але вірус це з клітин не прожене.
  • Інформація про цей псевдонауковий та небезпечний метод лікування вже давно шириться інтернетом і виникає питання, чому вона знову випливає в інформаційному просторі, в тому числі в таких нібито авторитетних агенціях як УНІАН.
  • Немає жодного протоколу лікування, який би дозволяв такі експерименти.

Авторка. Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja