ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Асоціація сексологів та сексотерапевтів України (АССУ) вважає гомосексуальність патологією – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ | Асоціація сексологів та сексотерапевтів України (АССУ) вважає гомосексуальність патологією

Асоціація сексологів та сексотерапевтів України (АССУ) вважає гомосексуальність патологією і тим самим суперечить науковому консенсусу та позиції Всесвітньої організації охорони здоров’я. Те, що асоціація розглядає гомосексуальність як девіацію АССУ сама заявила на своїй офіційній сторінці у Facebook. 

На днях ми одержали чергову порцію негативу з причини того, що АССУ не підтримує пропаговані сексуальні девіації. І о жах, розглядає гомосексуальність як відхилення, а не норму, яку потрібно транслювати підростаючому поколінню”, – йдеться в повідомлені. 

Чому позиція організація з солідною назвою “Асоціація сексологів та сексотерапевтів України” є абсолютно антинауковою? 

У всьому цивілізованому світі вже давно визначено: гомосексуальність є нормальним різновидом сексуальною поведінки та нормальним проявом людської прив’язаності.

Такою є позиція Американської академії психології. А Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) ще у 1990 році визначилась, що гомосексуальність не є хворобою чи патологією. Проте на цьому невігластво асоціації не завершується.

В пості “експерти” обурюються лекцією «Біологія гомосексуальності», автором якої є лікар-інтерн Станіслав Кравчук. Вони вважають, що не можна використовувати у якості надійного джерела даних щодо сексуальності порносайт Porn-Hub. А саме це джерело автор лекції і використовував.

Але цим в асоціації лише показали наскільки вони відстали від сучасної науки, адже статистика з цього ресурсу активно використовуються для досліджень. Наприклад, тут. Чи тут. Або тут.

Що це за асоціація?

АССУ успадкувала школу харківського психолога та сексопатолога Валентина Кришталя. Це людяна, яка підтримувала ідею того, що гомосексуальність треба лікувати. Тепер почесним президентом є Гарнік Кочарян. Також харківський лікар-сексопатолог.

Серед його наукових робіт – монографії з нейролінгвістичного програмування, що є псевдонауковим психотерапевтичним напрямком. Він також вважає гомосексуальність розладом, який треба лікувати.

В одній зі своїх статей він навіть висловлюється, що доводи, які світова наукова спільнота приводить з метою заборонити  конверсійну терапію – такі, що не мають підстав.

Для довідки: конверсійна терапія – це руйнівний  метод терапії, яким намагались та досі намагаються “лікувати” гомосексуальність.

Іноді для цього застосовувався струм, іноді методу гіпнозу, а іноді – давали людям під час перегляду гомосексуального порно таблетки, які викликали блювання.

Наразі в усьому прогресивному світі такий вид терапії вважається неприпустимим. Є данні, що після методів конверсійної терапії, навіть якщо це було лише психотерапія, люди страждають від кошмарів, проблем зі сном та іншими симптомами посттравматичного розладу.

Проте це не забороняє пану Кочаряну хизуватися випадком з практики, де конверсійна терапія нібито допомогла пацієнту позбутись бісексуальної орієнтації.

ВИСНОВКИ:

  • АССУ – це абсолютно псевдонаукова організація, яка пропагує шкідливі методи “лікування” того, що в усьому світі є нормою.

 

Авторка. Наталія Бушковська

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja