Фейк про те, що сенатор Грем вимагав від України мобілізувати молодших за 25 років – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що сенатор Грем вимагав від України мобілізувати молодших за 25 років

Рашатудей в своєму репертуарі: зробили скірншот зі справжньої статті Washington Post, навіть покликання ніби вставили, а ось сенс «трішки» перекрутили. Ну як трішки: мобілізація з 25 років стала мобілізацією до 25 років.

Отже, днями до Києва завітав сенатор Ешлі Грем. Під час зустрічі з президентом Зеленським та журналістами він озвучив кілька тез: 

  • США кошти все одно виділить, але можливо на умовах позики, 
  • українцям не слід грунтуватися на тому, що там робить/не робить  США, вони повинні боротися 

«Незалежно від того що ми робимо, ви боретеся за себе», – сказав сенатор.

Саме на продовження цієї тези Грем закликав ухвалити зміни до закону про мобілізацію, які мають знизити вік мобілізованих з 27 до 25 років.

«Я сподіваюся, що ті, хто має право служити в українській армії, приєднаються. Я не можу повірити, що це в 27. Ви боретеся за своє життя, тому вам слід служити — а не в 25 чи 27».

Як бачимо, рашатудей збрехали.

По-перше, сенатор не закликав мобілізувати всіх з 18 річного віку, але для нього було здивуванням, що  коли йде боротьба за виживання має значення саме настання 27 років.

По-друге, в проєкті до закону справді пропонують зменшити вік обліку військовозобовʼязаного (і можливість мобілізації) з 27 до 25 років. Тобто до 25 років людина, як і зараз, перебуватиме на обліку, як призовник, а призовники мобілізації не підлягають. Саме ці зміни «27 на 25» закликав ухвалити Грем. 

А рашатудей вчергове створили з цього фейк, сподіваючись, що ніхто з читачів не перевірятиме оригінал. 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja