Фейк про обкладинку журналу з карикатурою на президента України – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про обкладинку журналу з карикатурою на президента України

Російська пропаганда не відмовляє собі у звичках, напрацьованих за час повномасштабної війни в Україні. А саме – у штампуванні фейкових обкладинок західних видань із карикатурами на Україну та її діячів. Днями фейкороби кремля склепали чергову обкладинку – цього разу це іспанське сатиричне видання El Jueves. Втім, не зважаючи на сатиричну спеціалізацію журналу, сатира про українського президента на його шпальтах – фейк. Про це далі у матеріалі.

 

Низка сміттярських російських телеграм-каналів поширила вкид із нібито обкладинкою іспанського сатиричного видання El Jueves, на якій зображено українського президента Володимира Зеленського. Карикатура зображає ситуацію із візитом Зеленського у Аргентину на інаугурацію нового президента цієї країни Хав’єр Мілея. На малюнку очільники двох країн – України та Аргентини – обнімають один одного. Але увага на карикатурі сконцентрована на тому, що в момент обійм Зеленський нібито витягає із кармана Хав’єр Мілея гаманець із коштами.

Пропагандистський допис до вкиди обігрує це так (далі мовою оригіналу): «El Jueves: Украина помогает Аргентине помогать Украине. Испанский сатирический журнал (как и весь мир) смеётся над визитом Зеленского на инаугурацию нового президента Аргентина Милея… Зеленский просто ворует у во время знаменитых объятий с Милеем бумажник. Но это не то, что вы думаете… это не воровство, это просто «Украина помогает Аргентине помогать Украине».

Цілком зрозуміла мета такого вкиду. Російська пропаганда вже давно подає всі дипломатичні зусилля України про наданні нам допомоги – військової та фінансової – як жебрацтво. Мовляв, український президент «вештається по світу, випрошуючи гроші на війну». Цього разу, як зображує карикатура – у Аргентини. Мета такого наративу – бо це довгограюча історія – приниження та висміювання української держави та її керівництва.

Щодо самого вкиду і обкладинки – то це чергова фальсифікація.

Обкладинки із такими змістом, як подають російські сміттярки, іспанське видання El Jueves не друкувало. В цьому можна легко переконатися, переглянувши сайт видання, де опубліковані всі попередні та поточні перші шпальта. http://surl.li/hmhoe

Крайня обкладинка журналу, номер якого був надрукований у першій половині грудня, має зовсім іншу обкладинку і головний месежд (який в оригіналі перекладається лайливим словом), а у пом’якшеному варіанті звучить як «невдахи, телепні 2023 року».

Більше того на сайті видання вже анонсовано наступний номеру журналу – січневий. Його обкладинка теж не має жодного стосунку до подій у Аргентині.

 

ВИСНОВКИ

Тож, можемо констатувати, що карикатура на Зеленського у іспанському виданні  El Jueves – чергова фальсифікація російської пропаганди.

За час повномасштабного вторгнення в України російська пропаганда вже десятки разів створювала і поширювала фальсифікації з нібито обкладинками західних видань з карикатурами проти України та її керівництва. З викриттям більшості таких вкидів можна познайомитися на нашому ресурсі.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja