Фейк про чергову обкладинку з карикатурою на Зеленського. На цей раз в індійському журналі – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про чергову обкладинку з карикатурою на Зеленського. На цей раз в індійському журналі

Російська пропаганда продовжує системно експлуатувати ідею карикатур на Україну і українську владу на обкладинках відомих світових ви дань. У своїх викриттях ми вже зафіксували чи не більше двох десятків таких вкидів. Здебільшого це були європейські  чи американські видання. Цього разу пропагандисти дісталися до індійського. Про деталі цього вкиду далі у матеріалі.

 

Прокремлівські пабліки та сторінки у соціальних мережах розігнали публікацію із твердження, згідно з яким на обкладинці індійського журналу «Ананда викатан» опубліковано карикатуру на президента України Володимира Зеленського.

Як доказ пабліки публікують обкладинку, на якій у карикатруній принизливій манері зображено Володимира Зеленський за яким нібито женеться голлівудський актор Елайджа Вуд. Американського актора  намальовано в образі персонажу з фільму «Володар перснів». Таким чином фейкороби натякають на те, що нібито американський актор закликав президента України лікуватися від наркоманії – при тому, що це було вирване з контексту відео, в якому нічого не вказувало на те, що Вуд говорив саме про Зеленського.

Саме такий сенс має напис на обкладинці: «Карикатура на Зеленського в індійській пресі: «Жодне кільце не допоможе приховати правди».

На такий зміст вказує і те, що Зеленський зображений у карикатурному образі схожому на ще одного героя одноіменного фільму – Голума. Він є не дуже позитивним персонажем. До того ж, на карикатурі Зеленський біжить і на плечі тримає пакунки з таблетками, шприцом та іншим різним медичним знаряддям. Тобто натяк недвозначний.

Тим більше, що пару тижнів тому, пропагандисти поширили відео-фейк, до нібито актор Елайджа Вуд публічно порадив Зеленському лікуватися від наркоманії та алкоголізму. І навіть дав адресу клініки.

Насправді все, що зображено на карикатурі, як і сама карикатура – фейк. Обкладинки видання «Ананда викатан» з карикатурою на Зеленського немає.

У верхньому правому кутку обкладинки, що розповсюджується , зазначено, що це номер за 2 серпня 2023 року. Ananda Vikatan – тижневик, і номер від 2 серпня вже розміщений на сайті видання, і його обкладинка виглядає зовсім інакше – ніякої карикатури там немає. http://surl.li/ltnud

Тож, це чергова фальсифікація, що направлена на дискредитацію Президента України Зеленського. Як і попередні такі вкиди. Російські пропагандисти, як ми зазначали вигадували неіснуючі карикатури на обкладинках різних інших іноземних сатиричних видань, таких як французький журнал “Шарлі ебдо”, німецький “Титанік”, британський “New European”, іспанський “Eljueves”, французький “Courrier international” та американський “Humor Times”.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja