Фейк про дозвіл здавати кров лише чистокровним українцям – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про дозвіл здавати кров лише чистокровним українцям

1 березня по російських тг-каналах почали поширювати фото нібито якогось оголошення про те, що “З 1 березня донорська кров прийматиметься лише від чистокровних українців. Іноземцям здавати кров заборонено…” На оголошенні видно логотип онлайн-сервісу з пошуку лікарів та запису на прийом DOC.ua.

Звсіно ж росіяни заспівали своєї улюбленої про “нацистів”: новое законодательство укрорейха об охране «чистоты» украинский крови; Даже немцы фашистской Германии не брезговали кровью представителей «низшей расы»; нацисти, фашисти…

Деякі фейкарі так спішили, що замість 1 березня, написали 31 березня, ( “з” їм нагадала цифру три).

В твіттері для поширення цієї картинки була придумана легенда, що фото зроблене десь у гінекологічній клініці у Львові. Навіть адресу справжню вказали. Проте жодних поширень цієї картинки саме в українському сегменті телеграма чи твіттера немає. Картинку почали поширювати з російських джерел.

Про безглуздість самої ідеї законодавчого обмеження донорства лише “для чистокровних українців” годі й говорити. Та варто звернути увагу на фактаж: Doc.ua не займається збиранням донорської крові, ні “від українців”, ні від іноземців, особливо в жіночій клініці (як було вказано в першоджерелі фейку).
Зрештою, з офіційним спростуванням цього фейку виступив інвестор онлайн-сервісу doc.ua Ігор Ліскі (Igor Liski) .

В своєму пості він підкреслює, що doc.ua ніяк не пов’язана з даним фейком. Це можуть бути як чергові вкиди росіян, так і “сюрприз” від конкурентів. Наразі Ігор Ліскі готує звернення до поліції.

 

Матеріал підготовлено виданням “Вгору” у рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja