ФЕЙК про фан-канал в телеграм Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про фан-канал в телеграм Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

Російська пропаганда продовжує атакувати перших осіб держави, керівництво Збройних сил України. Вже не вперше дістається Головнокомандувачу Валерію Залужному. Цього разу через телеграм-канали поширився вкид, про нібито створення журналістами фан-каналу Залдужного. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Подібна «реклама» і поширення (ілюстрація на скріншоті головної картинки) начебто новоствореного фан-каналу розійшлася пізно увечері 22 грудня і в ніч на 23-те низкою телеграм каналів в тому складі і топових. Згодом частина цих постів була видалена, але дещо заскрінити вдалося.

Чому це фейк – пояснимо за декількома ознаками, які очевидні.

По-перше, не було анонсовано ніяких заяв та повідомлень, про таку ініціативу ні від самого Головнокомандувача, ні від відповідних прес-служб, ні від будь-яких груп журналістів.

По-друге, у повідомлення на дійсно офіційному телеграм-каналі Валерія Залужного немає жодного повідомлення про такі новації, в чому можна переконатися, відвідавши першоджерело. http://surl.li/eduiz

По-третє, у дійсно справжньому телеграм-каналі Валерій Залужний позиціонує себе саме, як Головнокомандувача ЗСУ, що відображено і у самій назві каналу. Ні про яке акцентування на особисті, чи на прізвищі – не має. Офіційний телеграм Залужного – і це можна зрозуміти по контексту – використовується як суто службовий канал комунікацій, а не як засіб для персонального піару.

В-четверте, у фейковому повідомленні відсутня будь-яка інформація хто ж ця ініціативна група журналістів, яка вирішила вдатися до такої ініціативи. Анонімність у таких ситуаціях – ознака не того, що медійники такі скромні, що не хочуть виказувати себе, а ознака неправдивості і вигаданості даної історії.

По-п’яте, аргументація анонімних ініціаторів абсолютно не має ніякої логіки. Бо інформаційну відсіч по різним каналам інформування Україна дає буквально з перших тижнів широкомасштабної агресії росії і доволі успішно це робить. Так звані російські воєнкори, на яких акцентовано увагу, – далеко не ключовий за охопленням ресурс пропаганди. Наприклад, телеграм-канал топ-пропагандиста соловйова має 1,3 млн підписників http://surl.li/eduln . Канал очільниці Russia Today симоньян – майже 450 тис. підписників http://surl.li/edult. Незрозумілої особи, яка колись була навіть президентом недофедерації мєдвєдєва – 940 тис. http://surl.li/edumw

Тобто є вороги з більш потужним потенціалом. І це ми тільки вказали трьох з них. І вони є більш впізнаваними особами ніж низка воєнкорів.

Шосте! Зверніть увагу на кількість підписників на новоствореному фан-каналі – вони вже сягає відмітки у понад 15 тис. Тобто, або анонімусам треба було проводити широкомасштабну інформаційну компанію (а про неї ніхто не чув до вчора), щоб залучити таку кількість фанів буквально за одну ніч. Або нагнати туди ботів. Або … просто намалювати будь-яку цифру. Що і було зроблено.

Сьоме! Це вже не перша спроба дискредитувати Головнокомандувача ЗСУ через соціальні мережі. Такі вкиди і інформаційні атаки відбуваються регулярно від початку війни. Так у липні ми зробили викриття вкиду про фейкову сторінку Залужного у мережі Twitter http://surl.li/eduov.

У вересні спростували фейк про спробу актуалізації чергової фальсифікованої сторінки у тому ж Телеграм. http://surl.li/edupr

У листопаді російьскі хакери атакували і зламали профіль Валерія Залужного в Інстаграмі і розмістили там пост, про те що «хакери проникли до програми управління військами DELTA, якою користуються Збройні сили України»… Тобто, атаки йдуть постійно.

І останній аргумент до скриньки з викриттями поточного фейку. Поява викди саме з акцентом на персональний піар Залужного і саме зараз – не випадкова. Російська пропаганда протягом всього періоду війни розганяє ІПСО про начебто складні стосунки Президента Зеленського і Головнокомандувача Залужного, про начебто ревнощі Зеленського до популярності Залужного. Тому на тлі історичного і успішного візиту Президента України до США поява вкиду про фан-клуб Залужного виглядає як спроба останнього підтягнути рівень своєї популярності, на тлі «ривка» Зеленського. Принаймні, таку логіку вкладали у цей вкид його автори. Проте, ні ІПСО про протистояння, ні цей фейк не матимуть вдачі.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja