Фейк про фейкову обкладинку французького видання із карикатурою на український контрнаступ – Без Брехні
Фактчек

Фейк про фейкову обкладинку французького видання із карикатурою на український контрнаступ

Проросійські телеграм-канали поширюють начебто нову обкладинку французького тижневика “Courrier International”, присвячену українському контрнаступу. На ній українські військові на чолі із Валерієм Залужним пливуть річкою А керує човном чоловік у чорному плащі, який скидається на образ смерті у казках, чи провідника у світ мертвих у фільмах. Для переконливості картинки дизайнери намалювали черепи в річці. Насправді ж, обкладинка фейкова.

 

Французький  тижневик “Courrier International” перекладає та публікує французькою витяги з матеріалів, взятих із понад 1500 авторитетних видань світу, таких як  Financial Times, The Wall Street Journal, The Guardian, France Press, Reiter, Associated Press та інших.

Ми зайшли на офіційний сайт французького видання “Courrier International” http://surl.li/gcrfg. Друкується журнал щотижня, крайній №1699 датується 25-31 травня. (скріншот – під матеріалом)

І, як бачимо, він має абсолютно інший дизайн. На яскраво жовтій обкладинці розмістили шматок піци під заголовком “Et sila pizza n’etait pas italienne” (“А якби піца була не італійська?”). В описі до матеріалу йдеться про дослідження “гастронаціоналізму”  і кулінарних традицій різних країн.

 

Якщо звернути увагу на обкладинку, що поширюють російські телеграм-канали, то там номер журналу інший – №1700. Тобто той, що ще не вийшов друком.

Цікаво, що на оригінальних виданнях тижневика вказана точна дата виходу. Наприклад, 27-31 травня. А на фейковій обкладинці дизайнери прорахувались і написали лише місяць виходу (травень). Виходять, що  росіяни перетворили “Courrier International” з щотижневика в місячник.

На офіційній сторінці видання у Twitter теж не публікували обкладинку з українськими бійцями та Залужним. Проте, є опублікований свіжа обкладинка нового номеру http://surl.li/hieal.

Припустити, що видання “Courrier International” може вийти з обкладинкою, що вигідна роспропаганаді важко. Адже тижневих дотримується проєвропейської позиції, активно слідкує за ситуацією у нашій державі та на своїх сторінках публікує матеріали на підтримку України http://surl.li/hidzb

Видавати фейкові обкладинки за реальні для кремлівської пропаганди стало звичною справою. Ми вже писали фейк з карикатурою президента Володимира Зеленського на сторінках того ж “Courrier International” http://surl.li/hiebg.  Глава держави начебто зі словами “Україні потрібніше” краде у французів Великдень.

А днями російські телеграм-канали поширили фейк з нібито обкладинкою журналу «Humor Times», на якій висміюється допомога Україні. На ній зображено героїв популярного американського мультсеріалу «The Simpsons». Вони не можуть сісти дивитись телевізор, бо диван та інші меблі передали Україні http://surl.li/hiecm

ВИСНОВКИ 

  • Створення фейкових обкладинок – один з інструментів російської пропаганди. Вони активно підробляють обкладинки авторитетних закордонних видань, аби дискредитувати українську владу чи нашу державу.
  • Такими вкидами-обкладинками пропаганда намагається створити у росіян враження того, що західні держави не підтримують Україну, що іноземці втомились від постійної допомоги Україні. Проте, варто лише зайти на офіційні сторінки іноземних видань як цей міф швидко розвіється. Бо тих обкладинок, що постить російська пропаганда не існує. 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja