Фейк про фейковий плакат на блакитно-жовтому тлі із позитивним закликом до очільника кремля – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про фейковий плакат на блакитно-жовтому тлі із позитивним закликом до очільника кремля

Кремлівська пропаганда, не зважаючи на всю абсурдність таких потуг, намагається переконати і українців, і світ, що всі ми і вони – просто заплуталися. І не розуміють де правда, хто насправді хороший, а хто поганий. І що ось-ось настане той момент, коли всі прозріють і прийдуть на поклін до кремлівського очільника.

Саме подібний вкид був поширений днями – вкид, який (в уяві пропагандистів, принаймні) показує, що те саме прозріння вже починається. Далі у матеріалі про деталі вкиду та його викриття.

 

Російські пабліки та телеграм-сміттярки, поширили публікацію із фото, на якому зображено чи то мітинг, чи то демонстрація, учасники якоїсь несуть перед собою український прапор із гаслом «Путін, поверни нам розум».

При цьому пропагандисти не вказують, де, коли і за чиєю ініціативою відбулася ця демонстрація. Не уточняється ні місто, ні країна (бо подібна акція може відбуватися практично у багатьох країнах, враховуючи що українців виїхало за кордон і досі там перебуває більше 3,5 мільйонів).

Пропагандисти, розповсюджуючи таке фото, стверджують, що вона реально мала місце – це тонкий натяк на те, що все більше політично активних громадян у всьому світі прозрівають, і починають бачити ситуацію в Україні не так, як це нав’язує «захід» та «київський режим», а «правдиву». Тобто так, як каже пропаганда, як каже путін і його оточення, яке кожного дня руками своїх найманців та армії вбивають сотні українців.

Оскільки немає жодних уточнюючих деталей про цю час та географію акції, можна припустити, що вона могла б відбутися – якщо врахувати, що час від часу в різних країнах Європи проводяться різні виступи.

Проте в даному випадку аналіз фотографії свідчить про те, що пропагандисти підробили фото з реальної демонстрації, що відбулася у Варшаві та, як і завжди – сфальсифікували потрібний напис на прапорі. http://surl.li/maaxl

Акція відбулася 23 листопада 2014 року, у річницю початку революції у Києві, коли 21 листопада 2013 року десятки тисяч українців вийшли на Майдан із протестом проти відмови уряду України підписати угоду про Асоціацію з ЄС.

Ініціаторами демонстрації були польські громадські організації «Євромайдан Варшава» та фонд «Відкритий діалог».

Фото з реальної акції зроблено трохи під іншим кутом, проте немає жодних сумнівів у тому, що це одна акція – це видно по учасниках демонстрації – наприклад, молодій жінці із яскраво-блакитним шарфом у лівому кутку прапора.

Демонстранти справді несуть прапор, але на ньому немає прохання до путіна повернути їм розум – гасло написане польською мовою та висловлює солідарність Україні.

ВИСНОВОК

Тож констатуємо чергову брехню російської пропаганди, яка створена за допомогою фотофальсифікації.

Такий вкид направлений на те, щоб створити для російського споживача інформаційного фастфуду картинку з паралельним світом, де все відбувається саме так, яка каже пропаганда.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЕКСПЕРТ-КР” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja