Фейк про канадських найманців з Удмуртії на Першому каналі Росії – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про канадських найманців з Удмуртії на Першому каналі Росії

Перший канал випустив сюжет про повні окопи трупів «канадських найманців». Навіть шеврони якісь показали. От тільки до Канади вони не мають стосунку.

Гаразд, окупанти в Росії неосвідчені, не знають здебільшого навіть чисельність населення власної країни. Репортер гусейнов теж про Канаду віддалені уявлення має.  Але ж випускові редактори «пєрвого» мали б географію РФ трішки знати. Або ж яндексом перевірити. Але ні, так і випустили ту ганьбу на «головному каналі країни». 

 

На відео демонструють якийсь чорно-біло-червоний прапор з хрестом з роздвоєними кінцями на ньому. Ніяк на кленовий лист цей хрест не схожий. Та й прапор Канади червоно-біло-червоний.

Добре, прапор «трішки сплутали», але далі показують «герб», який вже зовсім неможливо сплутати з канадським. Знову ті ж самі хрести, якась пташка з крилами на червоно-чорному тлі. Зовсім не схоже на канадійських левів, єдинорога, корону і прапор Британії. Не кажучи вже про кленове листя, чортополох та безліч інших елементів. І все це без червоно-чорного. 

Якщо ще прапор, показаний в кадрі мельком, міг би зійти за канадійський, то з гербом – повний провал – він гуглиться за секунду і виявляється, що це герб Удмуртії. Це не десь там за 10 тисяч кілометрів на півночі, а майже в центрі Росії, якісь сотні кілометрів від Казані і тисячу від Москви. Якщо про удмуртів інші «россіянє» не знали, то хоча б про Іжевськ, столицю Удмуртіі, мали чути – там же заводи їхні відомі, в тому числі військові. Але ніт, Роботине, Кринки та Авдіївка –  головні географічні величини на всіх росканалах, хоча глядачі й уявлення не мають –  де це, як і про Удмуртію чи Хакассію. Зате чітко знають, що треба «звільняти» окупувати нові території, бо так Путін сказав. 

Наразі вирізали вже цей шматок з ефіру, але памʼять про «канадських найманців» то залишилася. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Херсон” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja