Фейк про карикатуру де нібито Президент Зеленський та міністр оборони дали згоду на одностатеві шлюби – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про карикатуру де нібито Президент Зеленський та міністр оборони дали згоду на одностатеві шлюби

Пропагандисти російської федерації при виготовленні своїх текстів часто використовують тему сімейних цінностей та все, що можна з цим пов’язати, зокрема тему ЛГБТ.

Telegram-сміттярка “Легитимный” поширила текст, http://surl.li/mmeuf у якому стверджує, що нібито Президент України Володимир Зеленський та міністр оборони Рустем Умєров “дали добро” на одностатеві шлюби. Це є вигадкою, фейком.

 

Згідно зі статтею 51 Конституції України http://surl.li/agblq “шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”. За цією нормою Закону в Україні не тільки не реєструються одностатеві шлюби, а й не визнаються такі шлюби, якщо вони зареєстровані в іншій державі.

Також згідно зі статтею 157 «Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану». Тобто дозвіл на одностатеві шлюби президент чи будь-яка інша особа не може дати, тому що це суперечить Конституції. До того не може бути навіть законодавчої ініціативи щодо одностатевих шлюбів, оскільки для цього необхідно внести зміни до Конституції, а це неможливо під час воєнного стану.

До того ж, яке відношення має міністр оборони до таких законодавчих ініціативи?

ВИСНОВОК

Цей фейк зроблений з прицілом на внутрішнього споживача російської федерації, де постійно підтримують неприйняття ЛГБТ+ спільноти. З цією ж метою до самого фейку в тексті додають нібито чутки про «голубую бригаду» у складі ЗСУ.

Подібні публікації необхідні пропагандистам для того, аби підтримувати неприйняття європейських цивілізованих цінностей у той час, коли так звані «сімейні цінності» – один з небагатьох аргументів при спробі показати «переваги» путінського режиму на рівні низького рівня життя у рф та відсутності демократичних свобод.

Намагаючись надати війні в Україні хоч якогось змісту, російська пропаганда з літа-осені 2022 року взяла на озброєння наративи, що нібито рф в Україні бореться за «християнські цінності».

 

Матеріал підготоілено фахівцями видання “Інтент” 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja