ФЕЙК про хіматаку та ПРАВДА про “неочікувану” ЕВАКУАЦІЮ на Донбасі – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про хіматаку та ПРАВДА про “неочікувану” ЕВАКУАЦІЮ на Донбасі

Російські ЗМІ через своїх посіпак на окупованій території ще з грудня просували версію про нібито запланований хімічний вплив на цивільне населення зі сторони вільної України. Потрібна була картинка масових жертв, щоб підкріпити версію путіна про “геноцид” народу Донбасу.

Ще 15 грудня фейкарі закидали нібито отруєння річки Сіверський Донець збройними силами України https://bit.ly/3JEfsMo. Підтвердження це не знайшло, була придумана версія про нейтралізацію отрути тими ж ЗСУ.

22 грудня міністр оборони РФ шойгу закинув версію, що США постачають хімзброю та інструкторів в Україну. Цю версію швидко підхопив очільник окупаційної влади ОРДО. Пентагон відкинув ці звинувачення як невідповідні дійсності. Підтверджень цей фейк не знайшов.

Останньою була спроба представити як доказ “майбутнього застосування хімзброї” запит України на отримання від НАТО, між іншим, військовим спорядженнями і засобів хімзахисту. Звісно ж ця версія також не витримала жодної критики.

 

МЕСЕДЖ 1: Хімічна диверсія

І зрештою сьогодні 18 лютого була спроба просунути фейк нападу “українських спецпризначенців” на склад хлору в Горлівці. Було поширене відео, яке мало продемонструвати “бій” ДРГ України та бойовиків. Але такий собі “Журналіст Руденко” з ОРДО як і у випадку з учорашнім обстрілом дитсадка сам викрив фейк бойовиків.
Він оприлюднив відео з описом, що знімання ведеться саме бойовиками, але в кінці відео камера захоплює, як по “радіо зв’язку” звучить українська мова, де повідомляють про пораненого, якого можна бачити в кадрі. Тобто люди в кадрі мали грати роль українських диверсантів.
Фейковий пост про бій під Горлівкою, який знімали нібито бійці ДНР
Фейковий пост про бій / телеграм канал “Репортер Руденко”
Тому пізніше відео подавали вже як нібито з захопленої камери “диверсантів”.
Також на постановочний характер відео вказують деталі:
  • Стрільба ведеться лише трасуючими кулями, що неможливо уявити для ДРГ, бо це навпаки демаскує, особливо вночі.
  • До того ж стріляють у ролику довгими чергами, що, в поєднанні з трасуючими кулями, має ефектний вигляд для картинки, але неефективно для бою, особливо нічного.
  • Зрештою вкрай нелогічним є те, що з пораненого бійця нібито знімають камеру, кладуть її так, щоб вона і далі знімала бійців і залишають її на місці бою. Також викликає питання правдивості звук вибухів.
Пізніше бойовики переробили фейк, заявивши, що це були “поляки-диверсанти”.

Отже, за версією бойовиків, була ”відбита” спроба “хімічної диверсії ЗСУ”

“Несподівана” евакуація

Катастрофи та геноциду не сталося. Наступу Збройних сил України не відбувається. Навпаки саме російські найманці другий день поспіль провокують: ведуть обстріли населених пунктів України, причому роблять це житлових масивів, щоб у випадку відповіді постраждали цивільні. Проте жертв серед мирного населення немає, а ескалація має в щось перерости.
Тому о 15:05 Денис Пушилін випускає звернення до мешканців ОРДО з закликом до евакуації.

МЕСЕДЖ 2: Єдиною причиною він називає збільшення у ЗСУ артилерійських систем залпового вогню та звісно ж легендарних Джавелінів і готовність звільняти Донбас. На думку ватажка бойовиків, Президент Зеленський “найближчим часом” віддасть наказ на захоплення Донецька.

Тобто немає ані наступу, ні обстрілів Донецьку, лише припущення про “найближчий час”. Навпаки лише сьогодні міністр оборони Рєзніков запевнив, що Україна не має наміру вчиняти жодних силових дій щодо ОРДЛО чи Криму, бо там наші громадяни і ми не будемо піддавати їх небезпеці.
Також згодом міністр закордонних справ Кулеба спростував слова ватажків бойовиків про підготовку Україною наступу.
Активіст Стерненко виявив, що згідно з метаданими відео зі зверненнями обох ватажків були записані ще 16 лютого, в день, коли всі чекали вторгнення!
Це доводить, що реального приводу оголошувати евакуацію сьогодні не існує, бойовики готували евакуацію завчасно і очікували на команду.

ФЕЙК 3: Наступною брехнею ватажка бойовиків була обіцянка, що Росія всіх чекає: “За домовленістю з керівництво РФ в Ростовській області готові місця прийому та розміщення громадян. Евакуйовані будуть забезпечені всім необхідним”, – заявив Пушилін.

Буквально через пів години після повідомлення Пушиліна Лукашенко, під час спільного виходу до преси з путіним повідомив, що: “Нам відомо, що там люди змушені тікати, вже тікають”.
Натомість прессекретар путіна Пєсков заявив, що не знає, з ким були контакти щодо розміщення біженців і взагалі йому невідомо, що відбувається у Пушиліна.  путін про евакуацію під час свого виступу також не згадував.
Пєсков не знає чи погоджувалася евакуація
Далі більше: керівництво Ростовської області дізналося про плани евакуації до них сотень тисяч людей з засобів масової інформації. Жодних контактів, повідомлень, погоджень з Пушиліним не було. Відповідно не йдеться про жодну підготовку, розгортання таборів біженців, забезпечення побутових умов, харчування.
Водночас у місцевих групах міст ОРДЛО розміщені повідомлення про евакуацію, яка призначена на 20:00, і брати з собою рекомендують лише документи, речі та запас їжі на одну добу.
Тим часом у Донецьку виють сирени, черги до банкоматів та на заправках. Для нагнітання відчуття тривожності поширюють відео дітей з інтернату, яких вишикували для евакуації. Для підсилення паніки близько 18:00 на порожній стоянці біля адмінбудівлі вибухає військовий УАЗ.Там одразу “випадково” з камерами опиняється так званий “військовий кореспондент” Росії.
Лише після 18:00 з’явилося повідомлення Інтерфаксу, що путін відправляє в Ростовську область міністра МНС для підготовки місць для біженців та розпорядився виділити кожному біженцю по 10 тисяч рублів.
Російські ЗМІ продовжують нагнітати, що ситуація “іде до широкомасштабної війни”, посилаючись на Пушиліна.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja