Новий патріотичний фейк про комбайн, що горить в українському полі – Без Брехні
Фактчек

Новий патріотичний фейк про комбайн, що горить в українському полі

І знову представники України вболівають за Україну, не перевіряючи інформацію. Минулого тижня ми спростували фейк про дівчинку нібито з Миколаєва, що співала гімн під час гіпсування ніжки. Тоді найбільшим поширювачем було посольство Грузії в Україні. Цього разу фейк “з благими намірами” про комбайн поширив Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні.

 

Пан Почесний Консул Олег Вишняков учора поширив відео, на якому в кінці поля, де збираються зернові палає комбайн. Протягом відео у нього вибухає колесо, що можна сплутати з наїздом на міну чи вибух боєприпасу. В описі до відео пан Олег прямо не вказав де і коли сталася подія, причину загоряння. В описі лише натяки, що мають наштовхнути на думку, що загорівся комбайн через події “цього  року”: “Ціна українського хліба…Хліб в Україні цього року дається дорогою ціною! Скільки процесів, скільки людей, скільки життів! Цінуймо чужу працю і хліб!”

Звісно ж всі однозначно сприйняли цей натяк, як те. що комбайн наїхав на російську міну або ж його умисно обстріляли російські окупанти. І реакція була відповідною: 507 тисяч переглядів, 12 тисяч поширень, понад 800 коментарів лише перед первісним дописом. І вал поширень лише набирає силу.
Також паралельно це відео шириться в Твіттері з подібними описами, що це в Україні через війну.

Допис від Олега Вишнякова фейковий!

Відео з комбайном ще з 7 серпня 2019 року. І не з України взагалі. На відео зафіксовано момент горіння в Литві комбайну  “Claas Lexion”. Відео було опубліковане на каналі Marija Linavičienė, який пов’язаний з литовським сайтом аграрних новин Агроета. В описі до відео зазначено що станом на серпень  2019 року у литві згоріло 23 комбайни.

В чому небезпека таких патріотичних, але фейкових відео ми вже пояснювали: вони дають привід російській пропаганді піддавати сумніву справжні відео докази злочинів та звірств російських окупантів на українській землі.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja