Фейк про листівку-інструкцію для українських біженців у Німеччині. – Без Брехні
Фактчек

Фейк про листівку-інструкцію для українських біженців у Німеччині.

Днями російські пропагандистські ресурси поширили пубілкацію, проілюстровану фотографією листівки. На ній зображено перелік німецьких слів з перекладом українською мовою. Всі вони стосуються хатньої роботи,  а вгорі написано: «Вивчіть ці слова, щоб знайти роботу в Німеччині».

Крім того, внизу листівки можна побачити  логотип асоціації NdM, яка виступає за різноманітність у журналістиці, а також проти булінгу в інтернеті. На листівці можна побачити і логотип проєкту Handbook Germany, що підтримується NdM та займається адаптацією побуту іноземців у Німеччині. Із задуму пропагандистів випливає, що українські біженці в Німеччині можуть займатися тільки хатньою роботою.

Проте, насправді такої листівки не існує – це фальсифікація. Деталі вкиду – у матеріалі.

 

Як це часто буває, пропагандисти проколися у деталях та дрібницях. У листівці фейкороби припустилися низки помилок при перекладі. В німецькій мові іменники пишуться з великої літери і перед ними вживається артикль. Окрім того, всі німецькі дієслова в інфінітиві закінчуються на n або en.

Однак пропагандисти «переклали» іменник die Ordnung (порядок – Ред.) як «замовити», а дієслово bügeln (прасувати – Ред.) як «залізо». Слід зазначати, що саме автоматичний переклад через транслейтер видає саме такі результати, які використали росіяни. Це підтверджує, що листівку було створено не носіями мови, а її переклад зроблено автоматично.

Представники NdM у коментарі Укрінформу повідомили, що листівка виглядає як фейкова, і що вони її не створювали.

 

ВИСНОВОК

Пропаганда кремля вкотре намагається використати тему українських біженців у своїх вкидах, маніпулюючи і зловтішаючись на людському горі.

У даному вкиді використана вже відома схема фальсифікації документу. Причому, як і раніше, пропагандисти допускають одні й ті ж помилки, за якими їх і можна викрити.

Інформаційні посіпаки москви у своїх системних вкидах про українських біженців намагаються посіяти ненависть до українців серед населення країн де перебувають громадяни України, принизити їх та їхній статус.

 

У публікації використані матеріали агенції «Укрінформ» http://surl.li/mabqz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja