Фейк про листівки від правлячої партії Польщі із вимогою до України «віддати Львів» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про листівки від правлячої партії Польщі із вимогою до України «віддати Львів»

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Польща активно включилася у допомогу українському сусіду. Це і прихисток біженців, і гуманітарна допомога, і постачання дуже важливої для нас зброї. Таку тісну співпрацю російська пропаганда намагається постійно очорнити, вкидаючи регулярно ті чи інші фейки. Цього разу – це фейк із вимогою поляків «віддати Львів».

 

Дрібні російські сміттярки – сайти та телеграм канали – поширили зображення лістівочки, яка клеїться на поверхню із таким текстом: «Дорогі українці! Ми з вами не брати і не готові вам допомагати нескінченно. Що ви готові віддати натомість за нашу допомогу?».

Під цим запитанням сформовані відривні паперові стрічечки із написом «Львів». На зображені вже декілька таких стрічечок вже відірвані. Тобто складається враження, що це не просто заклик, а своєрідне «народне голосування» чи опитуванням. Мовляв, відірви стрічечку в покажи свою позицію щодо цього питання.

Тим більше, що так званій листівці ще є один натяк на те, це своєрідне звернення до громадян – лого у вигляді літер правлячої польської партії «Право і справедливість» – PiS. Саме від імені неї нібито поширена листівка.

Проте, де саме, за яких обставин, для якої мети, під яку акцію чи подію приурочена ця листівка – пропагандистські ресурси звісно не вказують.

Безумовно, ця вся історія – фальсифікація і фейк.

На поточний момент PiS не проводить ніяких виборчих чи агітаційних процесів, де б теоретично могла б бути використана така провокаційна листівка.

Щодо самої партія та її очільника – президента Польщі Анджея Дуди, то буквально на днях він вкотре підтвердив рішучу підтримку України – позиції, якої він дотримувався від самого початку війни. Як повідомляло УНІАН,

«Президент Польщі Анджей Дуда зробив різку заяву, пояснюючи, чому ті американські політики, які виступають проти надання військової допомоги Україні, повинні її підтримати. Відповідаючи на запитання оглядача The Washington Post Марка Тіссена, що може їх змусити змінити свою позицію, польський президент сказав: “Це дуже просто”. “Зараз російський імперіалізм можна зупинити дешево [для західного світу], тому що американські солдати не гинуть. Але якщо ми не зупинимо російську агресію зараз, за це доведеться заплатити дуже високу ціну”, – упевнений Дуда». http://surl.li/lfvvu

Тому меседжі, які містяться у листівці – безпідставні і є черговим проявом російської пропаганди.

Нагадаємо, що від початку війни пропаганда кремля активно розкручує меседж, що Україна «розрахується з Польщею за допомогу західними областями України».

Для підкріплення цього наратива московські фейкороби поширювали фейки про те, що Польща ось-ось введе війська у Західні області України нібито під виглядом миротворців, а насамперед для їх окупації. Що у містах на Заході України у крамницях вже з’явилися цінники у злотих, а польський бізнес отримав в Україні небувалі привілеї. Всі ці вкиди були викриті фактчекерами.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja