Фейк про масові скарги укаїнських солдатів на “ненадійну” техніку НАТО – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про масові скарги укаїнських солдатів на “ненадійну” техніку НАТО

Російські пропагандисти продовжують придумувати вигідні для них новини з абсолютно протилежних інформприводів.

Так днями кілька ЗМІ розповіли, нібито солдати ЗСУ масово скаржаться і навіть розчаровані ненадійністю іноземної бронетехніки, яка не витримує потрапляння російських ракет. Нібито це бійці самі повідомляють на відео під час евакуації підбитого американського MRAP International М1224 MaxxPro.

Деталі викриття чергового вкиду російської пропаганди – далі у матеріалі.

 

Джерелом “скарг та розчарувань” ЗМІ називають пропагандистський тг-канал “Воєнний освєдомітєль”. На цьому каналі справді 20 квітня було розміщено відео евакуації пошкодженого MRAP International М1224 MaxxPro.

Але у відео немає жодних коментарів українських солдатів. Ба більше,  навіть сам автор проросійського тг-каналу в коментарі до відео підкреслює, що бронетранспортер надійний – навіть після таких пошкоджень екіпаж залишається цілим. А ушкодження були отримані після наїзду на протитанкову міну. Тобто бронетранспортер витримав вибух міни, що була призначена для знешкодження більш захищеного танка! І головне, а де ж тут “російська ракета”?

 

ВИСНОВОК

Даний вкид – яскравий приклад російської пропаганди, коли навіть самі пропаганлисти перекручують і підміняють зміст своїх же воєнокорів-пропагандистів, чи публікації на інших телеграм-каналах сміттярках.

У таких вкидах російська пропаганда намагається закріпити в інформаційному просторі свій наратив про “погану і застарілу” західну техніку, яку постачають союзники в Україну.

Інший наратив, який приховано у цьому вкиді – українські військові не вміють користуватися західнлю технікою, їх кваліфікація настільки низька, що вони не можуть навіть використати переваги “натівської” техніки, а бездумно її гублять на полі бою. 

 

Матеріал підготовлено фахвцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja