Фейк про Медведчука і “захопленого” ізраїльського полковника – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про Медведчука і “захопленого” ізраїльського полковника

Палестинські пропагандисти запустили недолугий фейк, у якому сплутали все: звання, прізвище і навіть “нашого” Медведчука.

Отже Твіттером почали ширити спершу пост наступного змісту: “Найбільш небезпечний командир Ізраїльської армії, генерал Іцхак Брік, керівник нападу на табір Бурейдж, був захоплений в руки опору “.

 

Ілюстрували цей пост фотографією обміняного в росію колаборанта Віктора Медведчука

В іншій версії фейку прізвище та звання були вже іншими: “З ласки Всемогутнього Бога і за допомогою віруючих, нечистий полковник Яїр Шалам, керівник нападу на табір Бурейдж, був захоплений в руки опору після того, як усе його обладнання було знищено, а всі члени його батальйону були вбиті”.

Що Медведчук не полковник і не генерал ізраїльської армії – очевидно, але й ніякого Іцхака Бріка чи Яїра Шалама теж не існує.
Військовий на фотоколажі – відомий в минулому військовий, а зараз ізраїльський політик Яїр Голан. Фото взяте прямо з Вікіпедії. Грубість фейку полягає в тому, що на цьому старому фото Голан – майор, а не полковник, як зазначено в описі. А насправді ж він генерал-майор запасу Армії оборони Ізраїлю з 2019 року.

Тобто фейкарі схибили з ім’ям, званням та статусом: хоча Голан після нападу Хамасу одразу мобілізувався до Армії Ізраїлю, проте він не майор, не полковник і не керував операцією на табір Бурейдж.

До чого ж тут Медведчук? Річ в тім, що насправді Голан давно не виглядає так, як на фото з Вікі. І можливо фейкарі його просто сплутали з Медведчуком, хоча вони, окрім сивини, зовсім не схожі. Хіба що фейк конструював якийсь ХАМАС-івський ШІ.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “ЕКСПЕРТ-КР” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja