Фейк про мільйонні витрати Олени Зеленської на прикраси під час поїздки у США – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про мільйонні витрати Олени Зеленської на прикраси під час поїздки у США

Один із приймів, який використовує російська пропаганда для втягування того чи іншого фейку в інформаційний простір – публікація потрібної «інформації» у іноземному видання, з наступним цитуванням контексту публікації в російських медіа, але вже з посиланням на інше видання.  Таким чиним пропагандисти штучно міняють першоджерело вкиду, мовляв, це ж не ми написали це он газета/журнал в США, Німеччині, Туреччині, Індії…

Напевно цього разу закінчилися всі ангажовані медіа у Америці, Азії і Європи. Тож вкид про нібито мільйонні витрати Першої леді Олени Зеленської під час перебування з візитом у США фейкороби кремля вирішили втягнути в інфопростір через нігерійське видання (недаремно ж лавров об’їздив всю Африку). Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

У телеграм-сміттярках російського гатунку днями було поширено публікацію про нібито чек на мільйон доларів, які дружина президента нібито витратила на прикраси Cartier в Нью-Йорку.

Початок історії актуалізувало нігерійське видання, коли  опублікувало історію, як дівчину з африканської республіки Бенін звільнили через Зеленську. За її словами, перша леді нібито зайшла в бутік під час робочої поїздки в США й накричала на бідолашну через некомпетентність. Дівчину звільнили. Але вона – і це вже цікаво –  опублікувала чек на шокуючу суму, яку витратила Перша леді у крамниці.

Проте постає питання вже не до компетентності «постраждалої» дівчини, а до діловодства у самій крамниці. Як так могло статися, що звільнений співробітник має доступ до фінансових документів, бо чек це є документ фінансової звітності.

Інший момент, який порушує логіку пропагандистів. Із контексту вкиду зрозуміло, що звільнена дівчина опублікувала чек, вже після того, як була звільнена, щоб у такий спосіб помститися Олені Зеленській. Тобто, до того моменту як її (що вірогідно) викликав управляючий магазином чи головний менеджер, щоб сповістити про звільнення, вона ще не знала про погану новину. Тож в неї не було підстав, по суті, красти чек. Вони з’явилися вже після оголошення вироку. І пропаганда нас хоче переконати в тому, що вже звільнений співробітник спокійно вертається до каси чи заходить до фінансового менеджера і роздруковує чек?

Таке може бути хіба що у голлівудських фільмах і у схибленій фантазії пропагандистів.

Аде повернемося до фактів. Центр протидії дезінформації при РНБО спростував вкид, звернувшись до Офісу Президента.

«Верифікувавши інформацію в Офісі Президента Центр повідомляє, що це фейк», – повідомляє ЦПД. http://surl.li/lvrfj

Зазначається, що на «чеку» вказана дата 22 вересня 2023 року, у той час як 22.09.2023 перша леді разом з Володимиром Зеленським перебували з офіційним візитом у Канаді. Тож Олена фізично не могла робити покупки в магазинах Нью-Йорку в час, що вказаний на фейкових чеках.

«Це не перший випадок, коли російська пропаганда розповсюджує фейки через нігерійські видання. Раніше ворог поширював фейк про «Віллу Зеленського» через видання PUNCH», – зазначили у ЦПД.

Крім того зазначимо, що останнім часом інформаційні атаки на Олену Зеленську з боку кремлівської пропаганди почастішали. Так, ми спростували фейк про нібито новий ізраїльський паспорт Першої Леді. http://surl.li/lvrgr

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja