Фейк про мільйони українців, якими треба пожертвувати заради повернення тимчасово окупованих територій – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про мільйони українців, якими треба пожертвувати заради повернення тимчасово окупованих територій

Російська пропаганда розгорнула широку інформаційну компанію щоб посіяти зневіру у українців у майбутньому. Для цього активно поширюються вкиди подібні наступному. Так у мережу Фейсбук  днями поширили інформацію про те, що нібито за версією видання Politico для повернення території України буде потрібно пожертвувати життям 20 мільйонів українців. Деякі пости супроводжуються скріншотом статті видання Politico, на якому видно заголовок статті: «20 000 000 життів за мир», а в тексті пишеться, що це число, як виявляється, майже все населення працездатного віку. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Скріншот нібито з публікацією американського видання, опублікований у Facebook – фейк і  фальсифікація. На сайті видання Politico статтю зі схожою назвою чи змістом за той період, який позначений у вкидах – не існує.

Що стосується відкритих джерел, ідентичний текст зустрічається тільки на російськомовних сайтах-сміттярках та у аналогічних телеграм-каналах, які як джерело вказують або інші Телеграм-канали, або взагалі не називають його. Тобто ми маємо справу з мережевим викдим, де одні ресурси перепощують новину з іншого – такого ж сумнівного за якістю.

Крім того, це нібито інформацію від американського видання також перевірило агентство Reuters. Згідно з даними агентства, статтю з подібним змістом також неможливо знайти в пошуковій системі Politico, яка заархівована на червень 2023 року.

Після початку українського контрнаступу в кремлівських ЗМІ та соціальних мережах активно поширюється наратив про безуспішність контрнаступу, а як докази наводяться кадри знищеної техніки та карти звільненої території та нібито про «страшні втрати ЗСУ». Тож поява подібного вкиду – один із елементів цього вектору інформаційної війни.

 

ВИСНОВОК

Тож можна констатувати, що поширена публікація із нібито американського видання – є фейком і фальсифікацією. Статтю з подібним заголовком і змістом Politico не публікувало.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja