Фейк про мобілізацію студентів на Сумщині - Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про мобілізацію студентів на Сумщині

Російська пропаганда продовжує «штампувати» фейки про шаленів трати ЗСУ на фронті та як наслідок – тотальну мобілізацію в Україні, включно ледь чи не із неповнолітніми.

Днями подібний вкид поширили пропагандистські ресурси, мовляв, на Сумщині вдалися до мобілізації студентів. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

В основі фейку – фальсифікований документ, який містить розпорядження обласної державної військової адміністрації Сумщини. У так званому «документі» перелічена низка заходів, які нібито планується провести в області спільно із керівництвом вишів, ТЦК та СП, місцевими адміністраціями.

Проте, навіть із змісту цього документу важко уявити те, що він створює навіть підґрунтя для мобілізації, не те що оголошує її серед студентів.

У тих пунктах, що нібито можуть натякати на «мобілізацію» говориться про контроль обліку студентів певних спеціальностей та проведення тематичних занять з військово-патріотичної підготовки. Не більше.

Щодо положень, на які спираються у «документі», то наприклад це стаття Конституцію №17 про «Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу». http://surl.li/mykfs

Однак, це загальні положення головного документу держави і проведення занять по тлумаченню положень даної статті Конституції не тотожне мобілізації, тим більше студентів.

Крім того, у документі апелюють до Указу Президента України про введення військового стану, у якому говориться про можливість  залучення до оборони країни чоловіків віком від 18 до 60 років. http://surl.li/bnmzp

Але в той же час відповідно до «Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» граничний вік мобілізації може бути знижено з 28 до 25 років. http://surl.li/mykre

Проте, це лише проект, який ще не набув законності. Тобто, у тому вигляді, якому «документ» поширюється – він суперечить законодавству України. По великому рахунку, такий документ мав би містити певні вікові межі – наприклад, він би стосувався студентів старших за 28 років. Тоді б у представників адміністрації та ТЦК і СП були б хоч якісь правові підстави робити ті заходи, що описані у «документі» та спонукати студентів до мобілізації.

Однак, у такому вигляді, пункти так званого, документу протирічать законодавству України. До того ж, і інші деталі вказують на те, що документи підроблений – немає підпису голови адміністрації, відсутні вихідна дата реєстрації документу та обліковий номер документу, у самому «документі» немає дати створення «робочих груп».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja