Фейк про мобільні крематорії в порту Миколаєва та польських найманців – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про мобільні крематорії в порту Миколаєва та польських найманців

Днями росія поширили фейк-жахалку про те, що нібито у морському порту Миколаєва стоять мобільні крематорії з Німеччини. І цього фейкоробам стало мало – вони ще додали, що у місті польські найманці згвалтували дівчину. Про всі деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Зміст фейку дослівно звучить так: «В городе Николаеве, который находится под контролем киевского режима, местные власти разместили в морском порту мобильные крематории, поставленные из Германии. Об этом рассказал агентству РИА Новости представитель местного пророссийского подполья. Он уточнил, что несколько таких конструкций установлены в порту у Ника-Тера. Он также сообщил о новых фактах беспорядков польских наемников в Николаевской области. В частности, произошел очередной случай изнасилования – объектом надругательства стала несовершеннолетняя девушка.»

Не зважаючи на жахливість фейку, він по суті зліплений із нічого.

Головне – мобільні крематорії застосовує саме росія. Саме ця країна винайшла у сучасній історії такий варварський метод знищення тіл. Україна не має такого обладнання і жодна гуманітарна чи військова організація не фіксувала жодного разу, що такі випадки були з боку України.

Застосування мобільних крематоріїв з боку рф було зафіксовано ще на початку війни.

«Керівництво росії наказало нищити будь-які докази злочинів своєї армії в Україні. Про це йдеться на сторінці Головного управління розвідки МО України у повідомленні ще від 13 квітня 2022 року. Після широкого міжнародного розголосу геноциду українського народу в м. Буча Київської області, російські війська почали використовувати в Україні мобільні крематорії.

Зокрема, у Маріуполі зафіксовано перебування 13 мобільних крематоріїв для здійснення зачистки вулиць від тіл загиблих.  цивільних мешканців. Всіх потенційних свідків звірств окупанти намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити.

Воєнною розвідкою України неодноразово фіксувалися факти використання мобільних крематоріїв на території Чернігівської області. Роботу мобільного крематорію противника зафіксовано у м. Новоайдар Луганської області.

Також зс росії використовують мобільні крематорії для знищення тіл російських військовослужбовців, з метою приховування реальної кількості своїх солдатів, які загинули в ході російської агресії проти України та відмови у виплатах сім’ям загиблих росіян».

Щодо польських найманців – то це знов таки фантазії фейкоробів. В Україні військове найманство заборонене. В Україні існує Інтернаціональний легіон територіальної оборони Збройних сил України, який створений указом президента 27 лютого 2022 року. В цьому підрозділі служать іноземці. Але вони не найманці, а військові ЗСУ, які проходять службу за контрактом.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja