Фейк про неякісну водопровідну воду в Україні – Без Брехні
Фактчек

Фейк про неякісну водопровідну воду в Україні

Є ціла низка каналів, які розповсюджують ворожі наративи.  Ще 21 березня Служба Безпеки України опублікувала в своєму Телеграм-каналі перелік таких прокремлівських ресурсів. 

Зокрема, це телеграм-канали: «Легитимный», «Резидент», «Шептун», «Картель», «Шептун», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live». https://bit.ly/3uRU1Cr

Їхні матеріали є частиною психологічних та інформаційних спецоперацій, які здійснює РФ”, – написали тоді в повідомленні. 

Деякі з цих каналів просувають відверту брехню та агресивно штовхають кремлівські меседжі. Деякі, на перший погляд, відносно нейтральні.

Днями телеграм-канал саме з цього переліку СБУ поширив фейк про нібито низьку якість питної води в Україні. В тексті закидали наступний фейк: “наше джерело повідомляє, що якість води погіршилася до технічної”.

Та навіть сама сміттярка називає цю інформацію “слухамі”. Ця інформація абсолютний фейк. 

Як зазначає Центр з протидії інформації, Міністерство охорони здоров’я за 9 місяців провело майже 400 тис. досліджень питної води централізованого водопостачання за мікробіологічними показниками та 670 тис. за санітарно-хімічними показниками не виявили жодних відхилень від санітарних норм. Обласними центрами контролю та профілактики хвороб МОЗ України за поточний рік не зафіксовано жодного спалаху, пов’язаного зі вживанням водопровідної води, про що відомство повідомило 9 грудня на своєму сайті.

Мешканці можуть без ризиків користуватись централізованим водопостачанням, в тому числі й на деокупованих територіях”, – підсумовує Центр. 

 

А ще канал, як і всі фейкороби, посилається на “таємні джерела”. Та апелює до “експертів”, яких не називає. Бо їх не існує.

Якщо подивитись на контент відкрито пропутінських каналів, то одна з головних тем – це розповідати, як Україні погано, як все скоро розвалиться і як все буде добре, якщо Україна здасться. 

Її мета посіяти в голові росіян впевненість, що “спецоперація йде за планом”, а в головах українців, які не вміють в інформаційну гігієну “що “Захід нас зливає і скоро буде повна катастрофа”.

Проте єдина катастрофа почалася 24 лютого й ЗСУ активно працюють над її усуненням.

Все що нам треба – відписатись від ворожих каналів та тримати голову в холоді.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja