Фейк про неіснуюче графіті з головами Зеленського і Макрона, про яке написали у Deutche Welle – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про неіснуюче графіті з головами Зеленського і Макрона, про яке написали у Deutche Welle

Російська пропаганда продовжує активно дискредитувати президента Франції Емануеля Макрона. Він став об’єктом інформаційних атак після заяв про можливу відправку французьких військових в Україну. Цього разу пропагандистські російськи ресурси поширили вкид про те, що нібито німецький художник Van Ray намалював графіті на стіні однієї з будівель у Берліні де зобразив відрубані голови Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона.

Більше того, про таку «значущий перфоменс» нібито написало видання Deutche Welle – саме таке джерело інформації посилаються «автори вкиду». Мовляв саме це видання нібито було опубліковано відповідне фото. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Щоб додати вкиди ще більш принизливого тону, пропагандисти кремля до зображення відрубаних голів Зеленського і Макрона додали допис до поширеного посту. Пост зображає нібито діалог двох президентів.

Зеленський питає – «Це кінець?». Макрон відповідає – «Це кінець». Зміст короткого діалогу натякає на те, що обох президентів чекає неминуча поразка і… особиста розплата за те, що вони виступають проти рф. Тобто вкид пропагандистів лежить у площині особистих погроз і залякування на адресу президентів і України, і Франції.

Щодо самого вкиди і зображення, то на сайті німецького видання Deutche Welle немає жодної інформації про таку публікацію і відповідно зображення самого  графіті з головами Зеленського та Макрона. http://surl.li/sqeuu

Крім того, у пропагандистському посту у публікації в Deutche welle названо журналістку Lucia Schulten, яка нібито і підготувала новину. Проте на сторінці видання серед її публікацій немає ні новини, ні статті. http://surl.li/sqeug

Тож можна констатувати, що сам факт публікації – вигаданий, а видання Deutche welle було використано, для того щоб надати вкиду ваги та авторитетності, сформувати ауру довіри з опорою на впливове медіа.

Інформаційні посіпаки кремля «записали» у автори графіті німецького художника Van Ray. Але ні на його персональному сайті, ні на його сторінках у соцмережах немає жодної публікації та посту, де б він «поділився» своїм творчим доробком – а саме графіиі з відрубаними головами Зеленського та Макрона немає. http://surl.li/sqevi, http://surl.li/sqewa

Немає сумніву, що подібний художній перфоменс художник не оминув, аби надати роботі поширення.

ВИСНОВОК

Тож можемо констатувати, що вкид про «криваве графіті» – чергова провокація російської пропаганди, у якій використано для прикриття і маскування відоме західне медіа, а нібито «публічне зображення» голів президентів двох країн – як приклад відображення громадської думки пересічних європейців.

Подібний вкид далеко не перший в обоймі пропагандистів за час повномасштабного вторгнення. Саме фейки з фальсифікованими графіті, рекламою, публічними бордами були взяті на озброєння кремлівськими інформаційними шахраями – таким чином вони намагалися і намагаються показати, що начебто прості громадяни у Європі (або США) не підтримують ні рішення своєї влади і не мають позитивних настроїв щодо України,

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Луцьк” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja