Фейк про нібито передсмертне відео загиблого керівника МВС Дениса Монастирського – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про нібито передсмертне відео загиблого керівника МВС Дениса Монастирського

Російський телеграм-канал «Украина. ру» поширив відео, на якому загиблий рік тому в авіатрощі очільник МВС України Денис Монастирський звертається до своїх дітей. Мовляв, це відео він записав незадовго до трагедії, тож Монастирський начебто знав про те, що загине і його смерть була невипадковою. Однак згадане відео датоване першими днями повномасштабного вторгнення, тож маємо черговий фейк від російської пропаганди.

 

Нагадаємо, що 18 січня 2023 року в Броварах Київської області впав гелікоптер Державної служби з надзвичайних ситуацій. Унаслідок авіатрощі загинули 14 людей. На борту гелікоптера перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ, зокрема, очільник МВС Денис Монастирський та його перший заступник Євгеній Єнін.  http:/surl.li/pspds

На відео, яке поширили у телеграмі, Денис Монастирський звертається до своїх дітей. Він каже ( в оригіналі російською мовою): «Дітям хочу сказати: ви повинні знайти у житті головну основу, якій будете слідувати. Ця основа може бути тільки в серці. У вашому серці».

На відео помітно, що міністр засмучений і ледь стримує сльози.

Пропагандисти ж зауважують, що слова Дениса Монастирського «похожи на некое завещание». І додають: «Вполне возможно, что соратник Зеленского узнал что-то лишнее, и понял, что после этого он уже не жилец — поэтому и решил проститься с детьми». Натякаючи таким чином, що смерть міністра була спланованою.

Пропагандисти навіть посилаються на свій допис річної давнини, у якому вони також поширюють теорії змови про невипадкову загибель Монастирського.

Однак спішимо розвінчати цей фейк. Насправді відео, на якому Денис Монастирський звертається до дітей, було записане у перші дні повномасштабного вторгнення – тобто практично за рік до трагедії. Кадри відеощоденника, який вів Монастирський, було оприлюднено у документальному фільмі «Незавершений політ», який знятий до річниці загибелі міністра http://surl.li/pspfp (на відео уривок зі звертанням до дітей з 39 хв 17 сек).

У цій документальній стрічці своїми спогадами про Дениса Монастирського, його першого заступника Євгена Єніна і держсекретаря міністерства Юрія Лубковича діляться їх рідні і колеги по роботі.

Щодо причини трагедії, то у листопаді 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило, що причиною катастрофи,у якій загинув Монастирський,  стало порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту. http://surl.li/pspjb

ВИСНОВОК

Тож відео з нібито «останніми словами» загиблого в авіатрощі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського – фейк! Його звернення у відео – частина його відео щоденника, який записано в інший час, в інших обставинах, і з іншої причини, а саме – початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Подібний вкид – один з багатьох, який пропагандисти поширюють аби дискредитувати представників української влади. В даному випадку, щоб продемонструвати авторитаризм та помсту «верхівки» за нібито якусь інформацію, яку міг знати Монастирський. У такий спосіб пропагандисти мали на меті показати – здебільшого західній аудиторії – що українська влада далеко не така демократична, яка говорить. А раз не демократична – то не притримується західних цінностей. А якщо не притримується – то, агов, захід, навіщо їй помагати.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “ЕКСПЕРТ-КР” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja