Фейк про «новий молодіжний одяг» для священнослужителів  Православної Церкви України – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про «новий молодіжний одяг» для священнослужителів  Православної Церкви України

Російська пропаганда продовжує вкидати провокаційні фейки і дезінформацію, направлені на підрив дій української влади і Православної Церкви України про вигнанню Московського патріархату з теренів нашої держави. Цього разу кремлівські брехуни вигадали історію, про введення «нової форми одягу» для священнослужителів та монахів ПЦУ. Де була прихована неправда – далі у матеріалі.

 

Вірусний вкид мав відповідні малюнки, які ілюстрували начебто замальовки та ескізи «нової форми» та супроводжувався наступними коментарями (далі мовою оригіналу):

«На Украине представлен концепт одежды для священников ПЦУ, предлагается сделать её «более молодежной» и приближенной к современной реальности».

«В сети появились несколько так называемых эскизов. Как уверяют украинские сектантские модельеры, одежду для священнослужителей раскольнической ПЦУ Стамбульского патриархата собираются сделать «более молодежной». В частности, раскольникам ПЦУ предлагается носить короткие сутаны поверх брюк, больше напоминающие козацкие шаровары. В качестве обуви разработаны кроссовки, а головные уборы больше напоминают колпаки последователей Куклусклана».

З одного боку, як то кажуть – без коментарів… З іншого – варто звернути увагу на три ключові моменти у цих повідомленнях, щоб зрозуміти, що це чергова крива вигадка пропагандистів.

По-перше, така інформація поширилася виключно у російському і проросійському інформаційному сегменті. Але, важливо відмітити, що пропагандистська машина спробувала зробити вкид масованим – відповідні публікації з’явилися у мережі Фейсбук, у Телеграмм-каналах, у Твіттер та далі були підхоплені російськими інформаційними сайтами-сміттярками. Ймовірно була спроба поширити вкид і на інші країни, де сповідують християнство, бо  пости про одяг мали місце і у грузинських пабліках.

По-друге, ні на офіційних сторінках ПЦУ, ні у медіа, ні у будь-яких анонсах про діяльність ПЦУ не була даної інформації. Крім того, на запит фактчекерів «Детектор міфів» у прес-службі ПЦУ повідомили, що будь-яких рішень з приводу якихось нововведень у одязі служителів церкви не приймалося і не розглядалося. http://surl.li/gotcy

Третій аспект. Вкид містить відверті кліше російської пропаганди, які вона використовує останнім часом для дискредитації і приниження Православної церкви України на тлі дій влади держави позбутися впливу Московського патріархату в Україні. А саме: «раскольники», «Стамбульский патриархат» та ін.

Крім того зміст постів на цю тему на російських ресурсах за змістом маніпулятивно відверто натякає на те ж саме «раскольничество», коли мове йде про опис одягу. Пропагандисти говорять про ескіз «нового» вбрання, що нібито його хочу зробити більш «сучасним і молодіжним» – тобто Православна церква Україні відступає від канонів, порушує традиції у гонитві за новою паствою.

Натяк на схожість із «куклускланов» – на це у хворій уяві фейкоробів має вказувати гостроверхий капюшон – акцентує на агресивності ПЦУ. Саме у такому світлі подає останнім часом пропаганда кремля начебто дії ПЦУ і влади нашої держави. Мовляв, палять церкви МП, виселяють і виганяю священників, б’ють прихожан і т. ін.

Тож можна констатувати лише одне – що поширена публікація про «новий одяг» для священників ПЦУ – фейк і брехня пропагандистів.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja