Фейк про обкладинку французького видання із карикатурою на Зеленського який краде у французів Великдень – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про обкладинку французького видання із карикатурою на Зеленського який краде у французів Великдень

Роспропаганда не припиняє свої спроби дискредитувати Україну перед світовою спільнотою. У соцмережах різні медіа, пов’язані з росією, почали на днях тиражувати фейкову обкладинку французького журналу, на якій зображений президент України Зеленський.

Це вже не перша несправжня обкладинка під прикриттям відомого видання від кремлівських посіпак. Цього разу Володимир Зеленський нібито краде Великдень у французів.

 

На так званій обкладинці французького тижневика Courrier International нібито зображений президент України Володимир Зеленський. Він зі словами «Україні потрібніше» викрадає у французів Великдень.

Звичайно, такої обкладинки ніколи не існувало – це фотошоп. Французький тижневик Courrier International ніколи не виходив у світ з такою обкладинкою і в цьому можна пересвідчитись за кілька секунд, перейшовши на офіційний сайт. http://surl.li/gcrfg

Там також можна побачити, що наклад видання під номером 1692 надрукують тільки 6 квітня 2023 року. А це ще один доказ фейковості обкладинки.

Більше того, це не перша підробка роспропаганди обкладинок відомого іноземного видання.

Фейкороби вже «пакували» різні дискредитаційні меседжі на «обкладинки» відомих західних журналів і поширювали зокрема в телеграм-сміттярках.

Наприклад, зі свіжого – наприкінці березня 2023 року в соцмережах запостили фейкову обкладинку французького журналу Franc-Tireur. http://surl.li/gcrgf. На ній Зеленський сидить на купі трупів українських солдатів, спостерігаючи за Китаєм і Росією. Це – нісенітниця, випуску з такою обкладинкою не було.

Ще приклад дезінформації, яку в січні цього року спростовували фактчекери: на обкладинці французького сатиричного журналу «Шарлі Ебдо» «надрукували» карикатуру на Володимира Зеленського. http://surl.li/gcrgn

Там він нібито краде дари волхвів, що їх несуть на честь народження Ісуса. Малюнок супроводжується написом – «Досить скиглити, нам це потрібно». Але звісно ж, журналу з такою обкладинкою ніколи не випускали.

До речі, «Шарлі Ебдо» вже фігурував у фейкових новинах. Зокрема, у вересні минулого року на прокремлівських сторінках у соцмережах з’явилася дезінформація про карикатуру на Зеленського в цьому журналі, на якій він зображений у вигляді собачки з кісточкою в пащі.

Ще раніше, у грудні 2022 року, фактчекери спростовували маніпуляцію про те, що журнал «Тайм» оголосив Зеленського людиною року, так само, як 1939 року – Адольфа Гітлера». http://surl.li/gcrgt

Тоді на прокремлівських сторінках у соцмережах поширили колаж, на якому два знімки – президента України Володимира Зеленського, якого 6 грудня видання «Тайм» оголосило людиною року, та Адольфа Гітлера, який отримав це звання 1938 року. Однак цей допис – відверта маніпуляція. І Зеленського визнали людиною року виключно як лідера країни, яка виступила проти російської окупації.

У жовтні 2022 року фейкороби запустили карикатуру на президента України, яка, за інформацією російських пропагандистів, нібито була зображена на обкладинці німецького сатиричного журналу «Титанік». Там Зеленський нібито представлений у вигляді пилососа, який поглинає гроші, зброю та інші матеріальні цінності. Насправді це неправда – карикатура на Зеленського не була опублікована ні на обкладинці сатиричного журналу, ні на будь-якій його сторінці. Це лише вигадка роспропагандистів.

ВИСНОВКИ

  • Російська пропаганда не полишає своїх спроб дискредитувати Україну та її президента перед світом. Для цього фейкороби час від часу продукують різні образливі  меседжі та «перепаковують» їх у колажі, фейкові обкладинки відомих західних видань тощо.
  • Найчастіше туди закладається меседж про те, що Україна отримує та вимагає від західних країн надто багато допомоги.

 

Матеріал підготовлено виданням “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja