Фейк про обкладинку видання «HANDELSBLATT» з карикатурою на Зеленського, якого «вбивають» як Цезаря   – Без Брехні
Фактчек

Фейк про обкладинку видання «HANDELSBLATT» з карикатурою на Зеленського, якого «вбивають» як Цезаря  

Президента України часто зображують на шпальтах іноземних ЗМІ. Проте обкладинки чи титульні сторінки, як ми вже знаємо, нерідко виявляються фейками.

У мережі днями розповсюдили нібито обкладинку німецького журналу «Handelsblatt» http://surl.li/gpvir  під заголовком «Нові умови зернової угоди». На ній президент України Володимир Зеленський стоїть в оточенні глав сусідніх європейських держав. У руках вони тримають ножі, замахуючись на Зеленського. При цьому вираз обличчя нашого президента свідчить про страх та боязкість.

 

«Handelsblatt» – щоденна ділова газета у Німеччині http://surl.li/gpvab  Її називають однією з найвпливовіших фінансово-економічних видань країни. У 2018 році її наклад склав понад 127 тисяч примірників. Про це свідчить статистика на сайті німецького аудиторського бюро http://surl.li/gpucc

Видання також має вебресурс як доповнення до друкованої версії http://surl.li/gpwbz Сайт адаптований для читачів, які шукають інформацію в режимі реального часу. З 26,6 мільйонами відвідувань на місяць «Handelsblatt online» є найбільш популярним фінансовим вебсайтом у Німеччині.

На офіційному сайті газети розміщений архів номерів http://surl.li/gpvab Титульні сторінки газети зазвичай містять короткий лід матеріалів, яким присвячені шпальти видання та невеликі світлини чи зображення. Є й версії, де зображення розміщується на всю першу шпальту, такий варіант номера за тенденцією виходить раз на тиждень

Розберемо обкладинку із Зеленським. Згідно із заголовком, титульна сторінка видання присвячена ситуації, що склалась навколо імпорту українського зерна у країни ЄС. Сусідня Польща до липня призупинила імпорт нашого зерна. Через її територію нині здійснюється лише транзит. Аналогічну заяву зробила Угорщина та Словаччина. Остання також заборонила ввіз деяких харчових продуктів, проте залишила можливість транзиту через її територію в інші країни. Власне, цю ситуацію, ймовірно, і мали на меті зобразити ті, хто створював обкладинку. По аналогії з тим, що європейські країни не завжди йдуть на зустріч Україні.

Обкладинка, яку розповсюдили у мережі, датована квітнем 2023 року, №77. Проте число виходу – не вказане. Справжні титульні сторінки газети містять конкретну дату, адже газета щоденна. Тому тут російські пропагандисти прорахувалися, не написавши дату виходу номера.

Заголовки у номерах, де на першій шпальті розміщене зображення на всю сторінку, зазвичай пишуть внизу. Ось приклад такого номера http://surl.li/gpvsd На фейковій обкладинці заголовок розташований зверху, що не властиво виданню.

Ми знайшли №77, і він має абсолютно інший вигляд http://surl.li/gpvuy
На титульній сторінці є кілька світлин, проте не на всю шпальту. Також сторінка містить анонс матеріалів, деталі яких подані у самому номері.

Наша команда нещодавно аналізувала схожу фейкову обкладинку нібито британського щотижневика The New European, де президент України також зображений у невигідному світлі http://surl.li/gpwei Як бачимо, такі вкиди стають тенденцією.

ВИСНОВКИ

  • Російський наратив, що нібито між лідерами країн-партнерів та Україною є напруга – це міф пропаганди рф, який вони намагаються поширити як серед наших громадян, так і на Заході. Це твердження спрямоване на дискредитацію української влади та країн-партнерів, що допомагають нашій державі. 
  • Нагадаємо, фейкові обкладинки ніколи не зображували українського президента героєм та сміливцем. Це, звісно, не вигідна російській пропаганді. Тому, подібні зображення нібито з перших шпальт іноземних видань, мають вас насторожувати. Найчастіше вони виявляються фейком кремлівської пропаганди.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja