Фейк про оголошену офісом президента мобілізацію 20 тисяч поліцейських – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк про оголошену офісом президента мобілізацію 20 тисяч поліцейських

Московскій комсомолєц цілком придумав новину і розгорнув її до цілої дискусії з залученням “політолога”.

14 квітня МК, а слідом за ним і інші рашаЗМІ випустили новину, що в Україні нібито видали план з мобілізації поліцейських.

Як бачимо МК прикривається нібито цитатою з Украіни.ру. Але насправді на Украіна.ру такого повідомлення немає. Не знайшли ми його і серед видалених повідомлень. Тобто тут посилання на інше джерело використане МК, щоб вкинути відверто брехливу тезу. Ця заява неправдива і за суттю і за формальними ознаками. Стверджується, що “рознарядку” про направлення 1000 поліцейських від кожного регіону дав Єрмак. Це безпідставна маячня, адже ні Єрмак, який не є керівником Нацполіції чи Міноборони, чи навіть сам президент Зеленський не можуть дати наказ про мобілізацію поліцейських.

По-перше: Указ про мобілізацію затверджується Верховною Радою. По-друге, згідно з Законом поліцейські мають відстрочку від мобілізації. По-третє, поліцейські і без рознарядки беруть участь у війні: так  з перших днів війни з лав Патрульної поліції створені підрозділи добровольців, які активно беруть участь не лише в поліцейських, а й власне в бойових операціях.

В фейковій статті тему мобілізації полійеських розгорнули широко: запрошений “експерт” закинув фейк про примусовий набір в “Лють” і страхачку про те, що злочинність уже й так стрімко зросла в Україні, а тепер міста залишаться без захисту.

Насправді,  за словами Міністра внутрішніх справ Клименка, кількість злочинів в порівнянні з довоєнним часом знинився на 10%, а по майновим злочинам – до 40%.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja