Фейк про перехоплений росіянами снаряд GLSDB – Без Брехні
Фактчек

Фейк про перехоплений росіянами снаряд GLSDB

Російська військова пропаганда не має меж. 28 березня Конашенков дофантазувався до того, що повідомив про збиття російськими військами ракети GLSDB, ну і 18 HIMARS докупи.

Пропагандистські ЗМІ одразу підхопили цю “перемогу”. Як пропагандисти пошрювали цей вкид – далі у матеріалі.

 

 

Річ у тім, що GLSDB Україні ще не поставили. Не лише не поставили, а навіть строків першої поставки не озвучено. Ба більше, ці ракети не будуть одразу постачатися з запасів США, а союзник виділить кошти на їх виробництво, адже поки цих боєприпасів на озброєнні армії США, а також будь-якої іншої країни світу, просто немає. Та й з виробництвом все не так швидко.

Фактично все що зараз є виробника – проєкт, серійне виробництво GLSDB не розпочалось. Хоч про готовність розпочати випуск Boeing та Saab повідомили ще у 2018 році, після третього етапу випробувань, але клієнтів на цю розробку не було.

Тому вкрай важливо розуміти, що це озброєння у будь-якому випадку не може бути передано “вже завтра”. Навіть попри те, що GLSDB є фактично поєднанням двох існуючих компонентів, а саме – двигуна від некерованого реактивного снаряда M26 та самої плануючої бомби SDB питання розгортання серійного виробництва – відкрите.

За оцінками західних аналітиків, першу партію з 24 одиниць GLSDB зможуть виробити за дев’ять місяців після підписання договору, ще 750 одиниць до кінця 2024 року. І це за умови того, що будуть брати наявні компоненти. Тобто перша партія може з’явитися до кінця осені 2023 року, якщо США почнуть фінансування уже зараз.

Тому Конашенков в своїй брехні примудрився збити не просто непоставлену до України ракету, а ракету, яку ще  навіть не виготовили.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja