Фейк про переплавку православних хрестів на “правильні” – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про переплавку православних хрестів на “правильні”

Днями украіна.ру поширила фейкове фото “прайсу” з дописом, що нібито українські ювелірні майстерні пропонують послугу переплавки розп’яття (хрестика) з православного в “правильне”.


Пропагандисти волали: “Зараз точно XXI століття? якось більше схоже на століття XVI-е”.
Повідомлення російського тг-каналу дослівно скопіював собі і “український” блогер Гура, тобто очевидно звідки він черпає натхнення для всіх своїх теорій змов. Тут він теж розродився пророцтвом, що він же попереджав про гоніння на православних і закінчив віщуванням: “незабаром в Україні не буде православ’я, згадайте мої слова.”

Цей прайс – підробка

На фото показують нібито прайс-лист послуг ювелірної майстерні вкладений у файлик. Після переліку послуг та цін вставлений малюнок двох хрестів, на яких позначена відмінність – поперечна скошена перетинка в районі ніг Христа. Саме цю “православну” особливість нібито пропонують переплавити на “правильну” за 500 грн.
Ми відшукали прайс з ідентичними послугами, цінами і навіть шрифтами, але жодної згадки про “правильне розп’яття” чи малюнків хрестів там немає.

Щоб остаточно прояснити ситуацію, ми написали повідомлення в ювелірний магазин звідки російські фейкарі взяли прайскурант. Запитали, чи це їхній прайс і чи надають вони послуги з переплавки розп’яття. Нам відповіли, що таку послугу вони не пропонували, прайс такий не робили і взагалі люди ще не зверталися до них з таким проханням. А за ваші гроші можуть виконати будь-яку переплавку. Про “правильність” хрестика їм взагалі не йдеться, для них це ювелірний виріб, не більше.

Прайс-лист майстерні знаходиться у відкритому доступі, на запит у Гуглі “ремонт ювелірних виробів” він випадає чи не найпершим. Там його російські пропагандисти і взяли, “удосконаливши” новими послугами.
Цього разу фейкарі справді заморочилися: редагували, друкували, зминали лист “під старий” і вкладали у файлик для достовірності. Все задля підтримання теми про “гоніння на московський патріархат”.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja