Фейк про перепродаж швидких від 92 бригади на OLX – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про перепродаж швидких від 92 бригади на OLX

Сумновідомий регулярними фейками тг-канал “Укропський фреш” придумав черговий недолугий вкид. Щоправда, вони в один текст вмістили декілька фейків і не змогли їх доладно поєднати. Тому текст починається про одне, а закінчується зовсім іншою історією.

Основна теза, яку сформулювали фейкарі: 92 бригада продала медичні автомобілі, які їм передала влада Харкова, а тепер через волонтерів збирає кошти, щоб їх викупити.

Як “доказ” фейкарі демонструють скріншот справжнього волонтерського збору на купівлю медеваків для 92 бригади та скріншоти оголошень з продажу медичних автомобілів з OLX. Але жодного зв’язку між цими автомобілями немає і ці фото нічого не доводять.

Є три окремих події з “швидкими”, які озвучені в фейку.
1.Передача медичних автомобілів від волонтерів місту Харків. Такі події справді були, причому за час з 2022 року -двічі: 17 березня 2023 та 28 грудня 2022 року. Завдяки відеозвітам про ці події ми маємо фото цих автомобілів: це 4 Mercedes та один Renault.

Немає жодної інформації про передачу цих автомобілів від міської ради до 92 ОмБр.

Ми знайшли лише новини про передачу швидких для 92 ОМБр від Полтавської облради у 2017 році та від волонтерів з Харкова  у вересні 2022. Це були УАЗ та Volkswagen.

2. Скріншоти про збір коштів.
У оголошеннях волонтера Дядя Юрген про збір коштів на ремонт техніки для медичного пункту 92-ї ОМБр можна побачити, що це за автомобілі. Там немає жодного автомобіля з тих, які передавали Харківській міськраді з Люксембургу. У 92 ОМБр Opel Vivaro, VW Transporter, Peugeot Expert і жодного Мерседеса чи Рено. Важлива прикмета: жоден автомобіль не має такого фарбування, як швидкі з Харкова чи швидкі з оголошень на OLX.

3. До чого тут OLX.

І зрештою жоден з цих автомобілів, ані з Харкова, ані з 92 ОМБр не збігаються з автомобілями з оголошень на OLX. Там продають Peuget Boxer та Renault Trafic.

Отож, попри те, що фейкарі показали якісь фотографії, справжніми є лише такі факти:

  • хтось продає автомобілі швидкої допомоги через OLX.
  • ці автомобілі ніколи не належали Харківській міськраді чи 92 ОМБр.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja