Фейк про платний доступ до могил загиблих воїнів ЗСУ – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про платний доступ до могил загиблих воїнів ЗСУ

Вчора в мережі з’явився відеоролик, як жінка в Дрогобичі намагається заїхати на кладовище на могилу до внука, а з неї вимагають 20 грн. Жінка пояснює, що внук – загиблий воїн ЗСУ, але сторож відповідає, що безплатний в’їзд лише для військових. Звісно ж російські пропагандисти не могли пройти повз таку скандальну тему і зробили маніпулятивні дописи.

В одному варіанті маніпуляція звучала так: “В Дрогобичі відвідування кладовища тепер платне. Хочеш відвідати загиблого воїна – плати”.

Інші пропагандисти пішли далі та придумали, що введенням оплати хочуть обмежити доступ на кладовища і таким чином приховати кількість втрат.

Насправді фейкарі навмисно використовують трішки не ті визначення.
Мова йде не про плату за відвідування кладовища, а лише про в’їзд автомобілями. Пішки прохід вільний.

По-друге, платним в’їзд став не “тепер”, а понад два роки тому. Як пояснили на сайті Дрогобицької міської ради “після ремонту дороги на території кладовища, тут самовільно роз’їжджали автомобілі, мотоцикли, періодично влаштовуючи швидкісні перегони. Відтак запровадження платного в’їзду автомобілів на кладовище дало змогу обмежити надмірний рух транспортних засобів та забезпечити на території тишу та порядок. Адже на кладовищі не місце для галасу”. 

Як бачимо, до військових це рішення немає жодного стосунку. А припущення про приховування таким чином кількості загиблих, яке висунули фактчекери, виглядає, як перекладання з хворої голови на здорову, адже це саме в Росії заборонили сповіщати про поховання окупантів, не кажучи вже про кількість загиблих. В Україні ж навпаки місцеві органи влади одразу сповіщають родину та громаду про час та місце прощання з загиблим Героєм, щоб всі мали змогу віддати останню шану захиснику. Та й на кладовищах такі могили видно здалеку – над ними майорять прапори.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja