Фейк про послугу реєстрації одностатевих шлюбів за кордоном для українських військових – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про послугу реєстрації одностатевих шлюбів за кордоном для українських військових

Тема ЛГБТ і до війни експлуатувалася російською пропагандою для нагнітання ненависті до «колективного заходу», як чогось, що скривджує і потурає «православні цінності». Під час же повномасштабного вторгнення ця тема стала чи не одним із ключових фетишів пропагандистів, починаючи від бункерного диктатора, який практично на кожному публічному виступі розказує про «разгул трансгендеров и трасформаторов в Европе».

Днями інформаційні злочинці кремля поширили черговий вкид на тему ЛГБТ в якому розказують про те, що мовляв у Європі з’явилася послуга реєстрації одностатевих шлюбів для українських чоловіків і військовослужбовців Збройних сил в тому ж складі. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

Цей вкид поширили активно російські телеграм-сміттярки. Проте, для ілюстрації були використані нібито скріншоти з мережі Фейсбук. У нібито дописі у цій мережі повідомляється, що нібито українська організація Insight LGBTQ NGO відкрила нову послугу для українських військових – реєстрації одностатевих шлюбів у Європі. Мета – буцімто у разі загибелі одного із учасників шлюбую, інший може претендувати на майно та пільги першого.

Насправді це фейк. Так Insight LGBTQ NGO – це реальна організація, яка займається допомогою представникам ЛГБТ спільноти. Проте ні на фейсбук сторінці організації (http://surl.li/qyxte), ні на її сайті подібних оголошень немає (http://surl.li/qyxtv).

У коментарях фактчекерам «Укрінформу» в організації прокоментували, що така реклама – фейк: «Громадська організація «Інсайт» надає безоплатні юридичні консультації, в тому числі щодо країн, де можна укласти шлюб. Звертаємо увагу, що Україна поки не визнає одностатеві шлюби, отже, одностатеві шлюби, оформлені за кордоном, автоматично в країні не визнаються. Доведеться через суд вимагати визнання одностатевого шлюбу, а потім вже розраховувати на пільги, які надає шлюб в Україні». http://surl.li/qyxvg

Крім того, фактчекери «Укрінформу» встановили, що фотографії, які використані для ілюстрації фейкового оголошення у Фейсбук були поширені у соціальних мережах ще у 2021 році. До того ж, у самому оголошенні, яке поширили пропагандисти є ознаки чи некоректного перекладу, чи некоректного прямого написання слова «турбуєшся» – воно написано з м’яким знаком – це калькування з російської мови.

То ж можна констатувати, що подібний вкид про послугу реєстрації одностатевих шлюбів для військових – фейк, направлений на дискредитацію як ЛГБТ спільноти, так і українських військових.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja