Фейк про позитивний діагноз на ВІЛ спікерки Сил оборони Ештон Сіріло – Без Брехні
Фактчек

Фейк про позитивний діагноз на ВІЛ спікерки Сил оборони Ештон Сіріло

Телеграм канал-сміттярка «Украіна.ру» написали, що нібито речниця Сил оборони Ештон Сіріло отримала позитивний тест на ВІЛ. І виклали скрін американської газети Breitbart. Це фейк.

 

Канал пише, що Сіріло ніби то відсторонена з посади спікерки ЗСУ.  Проте, жодної офіційної інформації про відсторонення, тим паче через діагноз ВІЛ, — немає.

І не може бути, оскільки це конфіденційна інформація. І навіть, якби Ештон Сірілло отримала позитивний тест на ВІЛ, ніхто б нічого не оголошував публічно.

Ця «новина» з американської газети — фотошоп. Якщо ви вб’єте на сайті видання в пошук слово “spokesperson”, то побачити, що новини про Ештон Сіріло дійсно є, от тільки датуються вони набагато пізнішою датою, ніж вказана на фейковому скріні: остання — 5 днів тому. тобто, 18 вересня, а не 20.

Для контексту: Сара Ештон Сіріло — американська журналістка, яка півтора року тому приїхала в Україну та доєдналась до Збройних сил України. Сара — трансгендер і наразі вона офіційна речниця Територіальних сил оборони.

Спочатку вона була бойовою медикинею, але після поранення почала інформувати англомовну аудиторію про російсько-українську війну: http://surl.li/lcqry

Проте, ідея трансгендерів з ВІЛ в ЗСУ — чи не фундамент божевільної російської пропаганди, тому такий фейк вони просто не могли не створити.

Це вже не перший вкид,  який зачіпає спікерку. До цього російські пропагандисти заявляли, що “Спікерка ВСУ Ештон Сіріло пообіцяла вбивати російських журналістів». І навіть відео виклали. Проте воно виявилось діпфейком. Детальніше про це ми писали тут: http://surl.li/lkevy

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja