Фейк про проросійських “партизанів”, які труїли воїнів ЗСУ горілкою – Без Брехні
Фактчек

Фейк про проросійських “партизанів”, які труїли воїнів ЗСУ горілкою

Швидкість генерації фейків у росіян просто вражає. Пропагандисти на зарплаті цілодобово моніторять український інформпростір і до будь-якої новини одразу дописують якусь антиукраїнську нісенітницю. Розрахунок на те, що в створеному ними потоці інформаційного шуму перевіряти правдивість не стануть. Та й аудиторія у них відповідна – самі готові вірити у будь-які фейки про українців.

До прикладу лише вчора вийшло буденне повідомлення від Харківської обласної прокуратури, що вручено підозру діду з онуком, які в гаражі розливали фальсифікований алкоголь. Робили «горілку» та «коньяк». Спіймали, тепер судитимуть. Причому спіймали не вчора, а раніше, бо новина про те, що вручено підозру і завершено досудове розслідування. Банальна історія. Здавалося б ну де тут тема для фейку та ще й героїчного.

Але у пропагандистів за планом «боротьба з нацистами», тому звичайні продавці фальсифікату перетворюються у «героїчних партизанів», які борються з ЗСУ. За версією фейкарів дід з онуком таки колотили в гаражі спирт з водою та барвниками, але з «благородною метою» – вони додавали туди отруту і продавали алкоголь саме військовим ЗСУ. Брехати так брехати, тому “перш ніж на них вийшла СБУ, вони встигли отруїти 600 військових”.

Фейкове повідомлення про «партизанів»/ скріншот з пропагандистського телеграм-канала
Повідомлення прокуратури Харківської області/скріншот з сайту

В оригінальному повідомленні від прокуратури ні про яких отруєних не йшлося та й займалася цією справою звичайна поліція, а не СБУ. За 2023-24 роки не було повідомлень про масові отруєння військових. А ось історій про те, як українці труять окупантів алкоголем – чимало.

Отак невибагливо та примітивно щодня клепаються фейки, які спотворюють інформаційну картину справжнього життя в Україні і створюють потрібну для росіян та інших прихильників «русского міра».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja