ФЕЙК ПРО ПРОТИПІХОТНІ МІНИ НА МАЙДАНЧИКУ КИЄВА. ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ! – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК ПРО ПРОТИПІХОТНІ МІНИ НА МАЙДАНЧИКУ КИЄВА. ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

З 17 березня соціальними мережами шириться вкид про протипіхотні міни на дитячому майданчику Києва. На фото ви можете побачити щось на піску. Проте 46 тисяч поширень вказують на те, що ніхто особливо над конкретикою не замислювався.

По-перше, місцевість за фото абсолютно не зрозуміла. По-друге, на фото не протипіхотна міна. Це в коментарі для “БезБрехні” підтвердив керівник Швейцарського фонду протимінної діяльності в Україні FSD Ентоні Коннелл.

Він каже, що по фото важко оцінити розміри предмету та матеріал, з якого він був зроблений. “В мирні часи, я б вирішив, що це колесо від іграшкової машинки. Тим паче, що й місце відповідна – дитячий майданчик (якщо це взагалі не вигадка). Проте в умовах бойових дій на території міста, треба бути особливо обережними.

Особисто мені, не доводилось зустрічатись з мінами, схожими на цей предмет. Проте чисто теоретично, це може бути вибуховий пристрій: три “крапки” посередині цілком можуть бути детонаторами.

Але протипіхотні міни зазвичай розміром з блюдечко, найменша – розміром з запальничку. Не може це бути і протитранспортним вибуховим пристроєм – там лише вибухової речовини кілограмів 5 і розміри відповідні”, – пояснює Коннелл.

Завжди поводьтесь так, що незнайомий предмет – небезпечний предмет, каже експерт фонду.

“Навчіть дітей не чіпати незнайомі предмети.

Якщо ви знайшли сумнівний предмет – телефонуйте 101 або 102, відійдіть на максимальну далеку відстань (хоча б на 100 метрів від предмета), попередьте людей поряд про потенційну небезпеку”, – додає Ентоні Коннелл.

ВИСНОВОК:

  • Не поширюйте інформацію, яка не дає вам жодної конкретики. Немає жодних доказів того, що це щось було саме на майданчику Києва. Також неможливо визначити, що це;
  • Не було жодного офіційного повідомлення, що вибуховий пристрій дійсно знаходили на дитячому майданчику Києва;
  • Поширення такої інформації розганяє паніку;
  • Не втрачайте пильність, але не захаращуйте інфопростір фейками.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja