Фейк про примусову участь освітян та працівників культури в КиївПрайді – Без Брехні
Фактчек

Фейк про примусову участь освітян та працівників культури в КиївПрайді

Тема гомосексуальних стосунків особливо болюча для росіян. Тому що пов’язана, в першу чергу, з сексуальним насиллям в російських тюрмах, яке вже стало традицією та навіть частиною цивільної культури. В цій традиції головне, щоб “ти, а не тебе”. Доказом глибокого ураження цим страхом чоловічої частини російського населення служать сексуальні звірства окупантів щодо українських полонених на окупованих територіях. Попри поширеність явища, визнавати вголос свою гомосексуальність у Росії – ганьба. Держава теж на офіційному рівні бореться з “поширенням пропаганди ЛГБТ”. Прикметно, що з сексуальним насиллям в тюрмах не бореться взагалі. 

Отже, тема КиївПрайду 2024 не могла не тригернути росіян.

4 червня через один з не надто відомих ТГ-каналів було вкинуто фейкове фото розпорядження від офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Згідно з цим документом Офіс нібито вимагає “в обов’язковому порядку надати не менше трьох співробітників від установи” для участі в “традиційному Марші Рівності по ЛГБТ+”. Окрім того, потрібно зберегти заробітну плату за цей день, надати інформаційну та логістичну підтримку (довезти).

Наступні кілька днів цей фейк ширився невеликими проросійськими каналами, потім його підхопив зрадник колаборант Марков.

Фото “документу” ніде, окрім, власне, вкиду та перепостів не знаходиться. Номер “розпорядження” також не фігурує ніде. Зміст та стиль оформлення самого документу не витримує жодної критики. 

По-перше, хоч Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції справді існує, є  самостійним структурним підрозділом Секретаріату Кабінету Міністрів України але його завдання: “здійснювати організаційне, експертно-аналітичне та інформаційне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції”. Давати вказівки роботодавцям – поза межами повноважень Офісу. 

По-друге: розпорядження подібного змісту – про необхідність забезпечити явку на певний захід – завжди мають адресатів, тобто в шапці документа вказується, кому це наказують чи просять. В цьому ж тексті є лише звернення до “шановних керівників культурних та освітніх закладів”, але якої області, району, чи зі всієї України?

По-третє: формулювання в тексті неточні та недостатньо канцелярські. Фейкарі хоч і намагалися відтворити стиль урядових документів, але відверті неточності та помилки все ж викривають підробку. Наприклад, формулювання: “Марші Рівності по ЛГБТ+”, “популяризації сексуальних свобод серед населення”, порядок написання прізвища, а потім імені в підписі тощо.

Також в “документі” заблюрені нібито підпис віце-прем’єрки пані Стефанішиної та печатка Офісу. До речі,  керівником Урядового Офісу, згідно з Положенням, є Генеральний Директор, і з 2023 року – це Олександр Ільков. То ж там мав би бути його підпис. 

Основним аргументом відсутності такого розпорядження є те, щоб серед усіх адресатів не знайшлося жодного противника ідеї примусової участі в КиївПрайді, хто би виклав цей документ в українському сегменті соцмереж чи поділився з журналістами.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja