ФЕЙК про публікацію у польському виданні, що Зеленський має намір «віддати Україну Польщі» – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про публікацію у польському виданні, що Зеленський має намір «віддати Україну Польщі»

«Володимир Зеленський має намір віддати Україну Польщі. Як польське коріння впливає на рішення президента України», – це стаття, яку підготувала ​​російська пропаганда з використанням обкладинки польської газети «Dziennik Wschodni» від 19 липня 2022 року. Насправді такої статті не існує, а обкладинка – сфальсифікована.

 

Пропагандисти достатньо ретельно попрацювали над створення фальсифікації, адже на перший погляд фейкова обкладинка дійсно схожа на оригінал. Першу шпальту видання прикрашає фотографія президента України Володимира Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди, – повідомляє Nizależna.pl http://surl.li/cokee

Насправді на першій сторінці польської газети «Dziennik Wschodni» не було статті про Зеленського. Проте абсурд пропаганди не має меж. У контексті вигаданої статті ключовий меседж про те, що нібито «поляки вже відкрито пишуть про те, що домовилися із Зеленським про поглинання України Польщею».

Слід нагадати, що російська пропаганда неодноразово поширювала дезінформацію із «звинуваченнями» на адресу Польщі, яка буцімто «виявляє бажання окупувати Західну Україну», «за новим законом, що прийняла Українні, полик мають вищі права за українців у західних областях».

Атакує пропаганда також і ЗМІ, зокрема польська медіагрупа «Зона вільного слова» (до «Зони вільного слова» належать: щотижневе видання «Gazeta Polska», щоденна газета «Gazeta Polska Codziennie» та щомісячне видання «Niezależna Gazeta Polska», створене журналістами «Gazeta Polska», – ред.). Медіагрупа зазнала атаки в рамках російської дезінформаційної операції «GhostWriter», яка передувала вторгненню Росії в Україну.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja