Фейк про ракетний удар по «заглибленому командному центру» та «знищення 9 генералів» – Без Брехні
Фактчек

Фейк про ракетний удар по «заглибленому командному центру» та «знищення 9 генералів»

Ми вже встигли викрити брехню топ-пропагандистки кремля скабєєвої про нібито «террористическую атаку всу на воронежскую область», яка виявилася «аварийным схождением боеприпаса» про що написав губернатор цієї області не дочекавшись інструкцій з методичок.

Проте, фантазія інформаційних посіпак москви на цьому не зупинилася. Чи не вся так звана медійно-пропагандистська когорта почала розганяти «достовірну» інформацію про нібито знищення під час сьогоднішнього ракетного нападу «заглубленного командного центра». Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Не встигли дати відбій після масованої атаки російських окупантів по Україні, як пропагандистські телеграм-сміттярки – а першоджерелом став такий собі канал «Образ будущего» – почали розганяти карколомну «новину» про те, що нібито «за достовірними даними» під час сьогоднішнього удару, який фактично був спрямований по столиці нашої держави – місту Києву – було знищено заглиблений командний пункт ЗСУ де начебто загинуло аж 9 генералів, один з яких – заступник Залужного. Отак!

Наголошувалося, що це зробили саме ракети «Кинджал» – всі «8 штук». І крім цього, ці ж ракети знищили і ЗРК Patriot, і такий самий як заглиблений бункер – заглиблений склад з ракетами ATACMS. Ну тобто, у пропагандистів все як завжди – «високоточною зброєю по військових об’єктах та центрах прийняття рішень».

Все б нічого, і такий вкид можна було сприйняти, як вже звичайну для пропагандистів маячню, бо і Patriot вони вже наклепали у своїх зведеннях з десяток (хоча в Україні їх всього три комплекси), і склади і бункери кремлівські фейкороби кожного дня знищують чи не пачками.

До речі, цей же телеграм-канал у повідомлені яке передувало вище вказаному, «знищив» в Одесі три склади і ангари з протикорабельними ракетами «Harpoon» та «огромное количество командных пунктов с британскими и польскими военными», а після посту про «заглиблений бункер» знищив у Харківській області два IRIS-T і чотири ЗУ Gepard. Тож навіть з цих постів зрозуміла адекватність даного телеграм-каналу, який у своїх «пабєдах» переплюнув навіть говорячу голову міністерства оборони рф конашенкова.

Проте, це не завадило, російським медіа масштабувати пост анонімного телеграм-каналу до рівня чи не топ-новини із кричущими клікбейтними заголовками на кшталт: «В Киеве уничножен бункер с заместителем Залужного»,  «Стало известно о возможном ударе по подземному бункеру», «В Киеве поражен подземный бункер, в котором находился заместитель Залужного».

Брехня кремлівських фейкоробів лізе з усіх дірок. А саме:

– «Кинджалів» за даними українських сил оборони було запущено не 8, а 10 і всі вони були знищенні ППО; http://surl.li/ourvs

– сам телеграм канал, а за ним і так звані російські медіа в якості «підтвердження» пишуть – «турки подтвердили». Проте, які саме турки – чи ті що нарізають шаурму на Печерську, чи ті що торгують дублянками на Троєщині – «надійні джерела» не акцентують увагу;

– ті ж так звані російські медіа повідомляють про бункер хто у форматі припущення і можливого, а хто вже аж стверджує – тобто не домовилися заздалегідь;

Тож, можемо констатувати, що вкид про «заглиблений бункер генералів» – це черговий шедевр російського фейкоробства.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja