Фейк про ще одну фальсифіковану обкладинку журналу Titanic з карикатурою на президента Зеленського – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк про ще одну фальсифіковану обкладинку журналу Titanic з карикатурою на президента Зеленського

Поки у кремлівському бункері відбувається перетасовка персонажів на посадах і кріслах, у російської пропагандистської машини нічого не міняється – фейкороби московії склепали і поширили ще одну фальшиву обкладинку німецького сатиричного видання «Titanic». І хто би міг подумати, що вони там зобразили? Ну звичайно і вже традиційно – карикатуру на президента України Володимира Зеленського. Далі у матеріалі – деталі фейку.

 

Фейкова обкладинка німецького сатиричного журналу «Titanic», яку російські пропагандисти запустили по соціальних мережах вийшла із дуже принизливим заголовком як для особи самого президента, так і для українців, особливо для військових. «Азартний ідіот» – саме такий меседж окреслює «творчий доробок» фейкоробів.

На фальсифікованій карикатурі зображено Володимира Зеленського який грає грошима США у кривавий ігровий автомат. І якості «призів» він нібито витягає з грального автомату українських чоловіків за паспорти. Натяк прямий і зрозумілий – «кривавий київський режим» відправляє українських чоловіків на забій». Саме такий і схожі меседжі розкручує останнім часом російська пропаганда аби зірвати мобілізацію в Україні, дискредитувати заходи влади у цьому напрямку, посіяти серед суспільства хибні настрої, що війна проти ворога, який напав на країну – це не захист батьківщини, а «воюємо не зрозуміло за що».

Крім того пропагандисти  у постах, які поширювали з фейковою обкладинкою, спробували акцентувати увагу на тому,  що і Німеччині негативно ставляться до «людоїдських способів Зеленського зібрати якомога більше гарматного м’яса».

Насправді ж, цей черговий «творчий доробок» російських інформаційних міньйонів – фальсифікація. Такої обкладинки на сайті німецького видання «Titanic» не існує такої обкладинки і журнал не виходив з чимось навіть близько до подібного. http://surl.li/tqhnq

На поданій пропагандистами фейковій обкладинці зазначено номер 4325, який нібито вийшов у травні.

Судячи з інформації, розміщеної на сайті видання, реальний номер 4325, що вийшов у травні 2024 виглядає зовсім інакше – на його обкладинці не Зеленський, а канцлер Німеччини Олаф Шольц у сатиричному варіанті, але із зовсім з іншим змістом. На дійсній обкладинці зазначено, що це номер 4325, що вийшов у травні. В архіві видання також відсутня обкладинка із Володимиром Зеленським у такому варіанті, як показали пропагандисти.

Тож, можна констатувати, що кремлівські інформаційні злодії створили черговий примітивний фейк. Це вже не перший випадок, коли пропагандисти підробляють обкладинку саме журналу Титанік – ми викрили вже сім таких фальсифікацій протягом 2023-2024 років. А загалом, подібних підробок інших видань було понад 50 – це один з напрямків російської пропаганди, який пропагандисти почали активно експлуатувати з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja