Фейк про створення «офіційних джерел» інформації, які будуть повідомляти про фейки – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про створення «офіційних джерел» інформації, які будуть повідомляти про фейки

Викриваючи фейки і вкиди, ми не одноразово стикалися з ситуацією зловживання адміністраторами телеграм-каналів, які використовували різні ситуації для поширення реклами тих чи інших ресурсів. Чому ми говоримо саме про зловживання, бо характерною рисою таких реклам, є використання скандальних, провокативних або відверто болючих тем. У поточному випадку була використана ситуація із фейковим відео зверненням Валерія Залужного. Далі про це у матеріалі.

 

Нагадаємо, що вчора надвечір соцмережами та меседжерами із шаленою швидкістю поширився фейк із фальсифікованим відео де нібито Главком ЗСУ Залужний звертається до військових та цивільних із закликом до усунення діючої влади та перевороту.

Детально про цей фейк і фальсифікацію ми написали у своєму матеріалі, який можна прочитати за посиланням: http://surl.li/myzyh

Але не встигли влягтися пристрасті навколо самого вкиду про Залужного, як цю тему почали використовувати – як це не дивно – для реклами.

У українському сегменті телеграм у низці навіть топових каналів поширилася реклама, в шапці якої використано фрагмент фейквого відео із Глакомом ЗСУ, а у текстовому супроводі повідомляються наступне:

«ДО УВАГИ УКРАЇНЦІВ!

Через поширення фейків у інформаційному полі, прийнято рішення створити унікальні джерела інформації для кожного міста.

В каналах публікуються лише перевірена інформація про події в Україні!

Для підключення офіційного джерела інформації обирай своє місто та тисни приєднатись:…»

Далі йде перелік із 23 пунктів у такому варіанті (дивись на скріні): «Київ та обл — приєднатись + активне посилання»

При активізації активного посилання вам пропонують підписатися на один з телеграм-каналів. Причому, можливості перейти спершу, переглянути, що це за канал, а лише потім прийняти рішення – підписуватися чи ні – немає.

Однак, навіть по віконцях які з’являються при актуалізації посилань стає зрозуміло, що запропоновані рекламою канали не є офіційними, тобто не належать то тих чи інших державних структур чи інстанцій. Це звичайні обласні чи навіть районні канали.

Дивує і наявність в переліку як окремої позиції міста «Кривий Ріг та область». Взагалі то, Кривий Ріг належить до Дніпропетровської області. Це при тому, що у переліку є і позиція «Дніпро і область».

Не відомо із публікації і те, ким, коли, за яких обставин «прийнято рішення». І де документ, який це рішення регламентує.

Слід зазначити, що як ми і говорили вище, подібні реклами вже експлуатували актуальні теми. А саме:

– Відключення світла. Прийнято рішення створити унікальні джерела інформації для кожного міста із графіками…

– Ракетна небезпека. Підпишись на «офіційні» джерела і можна буде слідкувати за підльотами ракет в реальному часі…

Як висновок, в котре повідомляємо, що у подібний спосіб офіційні джерела про себе не поширюють інформацію. До того ж офіційні джерела вже існують і активно працюють.

Так наприклад, на агрегаторі новин «УКР.НЕТ» є цілі добірки із посиланнями дійсно на офіційні джерела. (дивись на скріншоті).

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja