Фейк про «свіжий» ізраїльський паспорт Олени Зеленської – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк про «свіжий» ізраїльський паспорт Олени Зеленської

Пропаганда кремля продовжує інформаційну компанію по дискредитації перших осіб України, а також тішити своєю недолугістю і незграбністю. Днями московські посіпаки поширили черговий вкид, про нібито «свіжий» ізраїльський паспорт Олени Зеленської. Чому це фейк і на яких деталях «прокололися» пропагандисти – далі у матеріалі.

 

Ключовим елементом вкиду, які поширили і телеграм-сміттярки рф і аналогічні сміттярські ЗМІ – це зображення нібито ізраїльського паспорту першої леді. Деякі пропагандистські платформи спробували ще й зачепити дописами у супровід президента Володимира Зеленського на кшталт: «Елена Зеленская получила израильский паспорт. Значит такой же есть или будет у к….на. Вот такие они, украинские патриоты».

Проте, цей та подібний дописи – це лише фон. Головне – начебто сканкопія паспорту. І на перший погляд (а особливо для ватної аудиторії) все виглядає на тому скані як треба. Але недолугість пропаганди розкривається у деталях.

Головна помилка – дата видачі паспорту та дата, до якої він дійсний. На скані вказано, що видано його 19.06.23., а дійсний він до – 18.06.23. Тобто за логікою пропагандистів, легітимність документу – мінус один день!

Інший ляп – відверто різні і не чіткі шрифти зображення. Таке може бути, якщо «скан» компонували з різних реальних документів.

Крім того, на «скані паспорту Зеленської» замальовані рядки, де має бути вказано номер паспорту! Постає логічне питання до пропагандистів – якщо ви намагаєтеся переконати аудиторію і в тому складі – прискіпливих «експертів» у правдивості документу – то який сенс приховувати номер. Він дає змогу перевірити реальність документу. І якщо він дійсно існує – «подякувати» пропагандистам за сенсаційне викриття. Але ні – такі «докази» пропагандистам не потрібні, бо вони розкриють їхню брехню.

Аналогічно пропагандисти приховали і нижню частину «паспорту» – на справжніх паспортах розміщені дві стрічки, у яких прописується номер паспорту та інші цифрові кодування для розпізнавання документу (приклади зображень – під матеріалом). «Скан паспорту» Олени Зеленської поширюється без цієї частини, що разом із попередніми елементами свідчить про те, що це черговий недолугий фейк пропаганди.

Слід нагадати, що це далеко не перший і напевно не останні фейк, направлений на дискредитацію жінки президента. Так в кінці минулого року топ-пропагандистка скабєєва, поширила вкид про те, що під час вже знаменитої фотосесії для журналу Vogue жінка президента України фотографувалася на мішках із зерном у Офісі президента. Викриття цього вкиду можна прочитати у нашому матеріалі за посиланням http://surl.li/ihxht.

 

Матеріал підготовлено видання “Запорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja