Фейк про сирійського «найманця» у лавах Інтернаціонального легіону, якого обдурили із зарплатнею – Без Брехні
Фактчек

Фейк про сирійського «найманця» у лавах Інтернаціонального легіону, якого обдурили із зарплатнею

Нещодавно російські Telegram-канали опублікували пост, підкріплений відео. На ньому зображений нібито сирійський солдат, який нещодавно повернувся з війни в Україні. Згідно з відео, він три місяці воював на боці України, а потім отримав кошти та повернувся до Сирії. Уже на батьківщині сирієць вирішив купити мотоцикл, але продавець виявив, що гроші фальшиві. На відео чоловік показує фальшиві долари, які нібито отримав в Україні за службу, і наголошує, що українці дурять сирійців.

 

Це підробка. У складі Інтернаціонального легіону територіальної оборони Збройних Сил України в Україні воюють громадяни інших країн. Як повідомлялося, Інтернаціональний легіон є мотострілецькою дивізією, і боєць-добровольець мав бути здатний виконувати завдання саме у складі піхотного підрозділу. http://surl.li/mabfy

Як повідомили у коментарі Укрінформу представники Легіону, у Сухопутних військах Збройних сил України не служив і не служить зараз жоден сирієць.

Крім того, за словами представників Легіону, іноземці отримують зарплату в гривнях на картку в українському банку, а не готівкою в доларах, як показали пропагандисти на відео.

Щодо представників Інтернаціонального легіону загалом, то росіяни часто намагаються спекулювати, що на боці України воюють найманці.

Це суперечить міжнародному праву. Але, згідно з Женевською конвенцією, добровольці, які проходять службу в лавах Збройних Сил України, є учасниками бойових дій, тому, на відміну від найманців, беруть участь у бойових діях на законних підставах.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja