Фейкова російська реклама, для якої використали фото української волонтерки – Без Брехні
Фактчек

Фейкова російська реклама, для якої використали фото української волонтерки

В мережі Інстаграм росіяни активно поширили брехливу рекламу про заробіток на криптовалют. Все б нічого, але проілюструване це повідомлення парою з Харкова, яка втратила житло після нещодавнього російського обстрілу, хоча мова у повідомленні йде про… Белгород. Цей вкид було поширено з багатьох різних акаунтів. Проте, кремліські фейкороби у цій рекламні розсилці як завжди збрехали… двічі. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

По-перше, пропаганда вклала у так зване рекламне повідомлення наратив, про те, що нібито Збройні сили України обстрілюють цивільні будинки у російському Бєлгороді. Хоча, як показали реальні події, саме уламки російських ракет, а інколи і цілі ракети, некеровані літаки потрапляли у житлові будинки і тому ж Бєлгороді та інших містах рф. Тож меседж про «зруйнований» будинок сім’ї у Бєлгороді – трюк пропаганди і не більше.

По-друге і головне – на фото зображена не російська «сім’я», а родина волонтерки Анастасії Овчаренко.

Анастасія Овчаренко, волонтерка і мешканка п’ятиповерхівки у Харкові, в яку влучила російська ракета, дивом врятувалася. Її домівки більше немає, але вони з донькою і чоловіком залишилися живі.

«Це той самий випадок, коли активна допомога армії, волонтерство в прямому сенсі можуть врятувати життя. Бо якби не ця автівка і не необхідність переганяти її далі на Київ, ми б всі спали у квартирі, коли туди прилетіла ракета», — розповідає Овчаренко: http://surl.li/qolby 

Росіяни використали кадр з відео журналіста харківського медіа «Накипіло» Павла Пахоменка для ілюстрації свого фейку. Воно стало віральним після російського удару по житловому будинку Харкова.

Ці кадри можна переглянути за посиланням: http://surl.li/qolir 

Слід нагадати, що це вже далеко не перший й скоріш за все не останній випадок крадіжки росіян того, як ми документуємо їхні ж злочини. Нагадаємо, що росіяни видавали за свої роботи української художниці Беати Куркуль: http://surl.li/qolnv  Тоді для своєї пропаганди росіяни використали картину 2014 року. 

На ній український прикордонник Харківського прикордонного загону Євген Гладков тримає на руках свою маленьку доньку Дашу. Так художниця вирішила підбадьорити чоловіка, який отримав поранення на пункті пропуску «Красна Талівка».

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja