Фейк про те, як мексиканці відмовляють росіянам у в’їзді українською – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, як мексиканці відмовляють росіянам у в’їзді українською

Схоже, Національний інститут міграції (ІНМ) вирішив потролити росіян – їм всім не просто відмовляють у електронному дозволі на в’їзд, а ще й роблять це українською мовою. Чи за власною ініціативою він це робить, чи їм “допомогли” – поки що встановити достеменно неможливо.

 

Сьогодні зранку лентару рашатудей, ріановості та інші тасси вибухнули новиною, що росіяни отримують постійні відмови в видачі електронної (туристичної) візи до Мексики. І що ця відмова написана українською.

Пізніше тасс звернулися за коментарем до Посольства Мексики, де підтвердили, що в курсі відмови та мови, передали “куди треба”, там працюють над вирішенням проблеми, але сайт Інституту міграції не належить до підпорядкування посольства. Це правда, Інститут міграції знаходиться у підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ, а не Міністерства закордонних. Але працюють вони не надто швидко – напис все ще видається українською.

Ми перевірили сайт. Напис українською – це підробка, текст внесений навмисне. Але цей злам сторінки дуже дивний: російський оригінальний текст закоментований (щоб не показувався) але не видалений, а поруч написано український текст. Український варіант перекладався з іспанського оригіналу, а не з російського тексту відмови. Української локалізації на сайті немає, тому версія помилкового вставляння тексту малоймовірна. Закоментований текст чи код залишають, якщо планується потім повернути його назад. 

Через те, що текст вписаний замість російського, то таку ж відповідь українською видасть у випадку відмови і українцям, і туркам. Для того, щоб українською відмовили українцю (турку), потрібно заповнювати анкету на РОСІЙСЬКІЙ сторінці сайту і вказати замість російської національності причини, які зроблять вас небажаною персоною – наявність судимості чи депортації з Мексики в минулому. Тоді вам відмовлять. Українською. Незалежно від національності.

Для росіян же для відмови достатньо вказати що вони росіяни і мають російський паспорт. Схитрувати, вказавши іншу національність, але російський паспорт не вийде – система видасть помилку. Також росіянам електронну візу в Мексику не дають в принципі, не залежно від обраної мови сайту.

Чи зламали ті, хто вписав українську відповідь “поверх” російської і сам алгоритм видачі дозволу – незрозуміло. Тобто чи це Мексика справді відмовляє чи завдяки хакерам всі росіяни “їдуть в сочі” – дізнаємося згодом, коли Інститут міграції дасть офіційну відповідь і внесе зміни в сайт. Підозрюємо, що вони повідомлять про злам, проте без уточнення деталей. А от по тому чи почнуть давати дозволи росіянам, стане зрозуміло, що це було – заміна лише тексту для знущання чи злам усієї системи дозволів.

Онова:

Станом на 5 червня на сайті таки змінили український текст на російський, проте закоментований текст так і лишився в коді сторінки і це продовжує бути дивним. І росіянам все ще відмовляють за національною приналежністю.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja