ФЕЙК про те, як росіяни “збивають” БПЛА, якими Україна не користується вже вісім років – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про те, як росіяни “збивають” БПЛА, якими Україна не користується вже вісім років

Росіяни в травні почали розповідати, що збивають українські  БПЛА «Рейс»Ту-143, які виробляли ще в Радянському Союзі. 16 і 26 травня Міноборони РФ повідомило, що вони збили по два (разом – чотири) українських БПЛА «Рейс» Ту-143. Також, ще до цього, в Ростовській області оголошували, що теж збили «Рейси», нібито українські. Ця інформація не відповідає дійсності і є фейком. Пояснюємо в деталях.

 

Про БПЛА «Рейс» Ту-143, трішки довідково: його виробляли ще в СРСР, з 1973 до 1989го. Детально про нього можете почитати у звичайній вікіпедії, а ми тут розповімо про ключове.

Він вдвічі важчий від «Байрактара», літає швидше, як реактивний, але набагато менше по часу – до 15 хвилин. І так, його електроніка застаріла і погано інтегрується з сучасною. Розвідувальні дані – усе, що бачить оптика БПЛА – не передаються онлайн одразу операторам, а фіксуються на фотоплівку, яку треба витягати вже після його повернення. А щоб запустити «Рейс» його треба возити на великому тягачі в окремій «цистерні», з якої він стартує, як балістична ракета – разом усе це зветься комплекс ВР-3.

Отже, чи є в українській армії «Рейси»? Їх остання поява на війні була чітко зафіксована ще в 2014-му році, коли ми зіткнулись з російським вторгненням ще без сучасного озброєння.

З тих часів стало зрозуміло, що працювати з ними сьогодні неможливо, і вони використовуються лише як учбові мішені для сил ППО. Жодної згадки з нашого боку про використання «Рейсів» на фронті немає, а ні в новинах, а ні в соцмережах – попри примітність цистерни ВР-3. Також, вже з нашого боку є фіксація збиття українськими військовими «Рейсу», або його модифікації.

 

Матеріал підготовлено партнерами Мережі – проектом Запорізький центр рослідувань

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja