ФЕЙК про те, що окупанти «знищили» М142 HIMARS – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про те, що окупанти «знищили» М142 HIMARS

Як тільки HIMARS почали давати жару окупнтам і коли ті зрозуміли, що хоч якось притидіяти американськиим РСЗВ у них просто немає можливості – відтоді пропаганда кремля розгорнула проти цієї зброї війну фейків і дезінформації. Днями ми вже робили добірку топ-3 гучних фейків про HIMARS. http://surl.li/clpzl

Сьогодні, так зване міністерство оброни рф заявили, що «високоточним» ударом нібито «вразили» РСЗВ М142 HIMARS. Вкид підкріплюється нібито відео з місця «удару» або скріншотами з відео. Це якраз і виправдовує широкий ролзгшолос «події» на відмвіну від попередніх заяви, які лунали мунилими тижнями, про ураження двох М142 і навіть двох трофейних. Бо тоді були тільки слова. А тут цілий відос! Проте, це чергова брехня. Пояснюємо чому.

 

Ще в червні російська пропаганда почала розповсюджувати фейки про те, що ЗСУ щодня втрачають високоточну зброю на полі бою, або взагалі продають її окупантам (ми якрах писали у згаданому вище за посиланням матеріалі про цей фейк). Не маючи змоги протистояти, що ствольній, що реактивній артилерії, особливо у питаннях контрбатарейної боротьби, росіяни генерують фейкові перемоги.

Щодо сьогоднішнього вкиду, то він до неподобства бездарний і примітивний. Адже, просто достатньо подивитися відео або на скріншоти, щоб зрозуміти, наскільки халтурно зроблено «сюжет».

По-перше, на зображеннні ми не бачимо М142 HIMARS. Так, ми бачимо якийсь об’єкт темно-зеленого кольору, що нагадує контурами великий вантажний автомобіль. Але це не РСЗВ! Це чітко зрозуміло з його абсолютно плоского даху кузова, видовженого силуєту з прямолінійними боковими контурами. У М142 HIMARS це пускова з яскраво вираженими напрявляючими для ракет. Ці відмінності можна побачити порівнявши зображення реального РСЗВ (із верхнього ракурсу)

Тобто, зображений на відео транспорт має щось спільне з М142 HIMARS тільки за… кольором і не більше. З тією ж достовірністю, можна сказати, що на зображенні військовий тентований КамАЗ-43114, який, доречі є на озброєнні російських військ.

По-друге, і це головне – ні одне із зображень не демонструє ррезультат, так званого, «високоточного удару». Ні вибухів, ні воронок від снарядів, ні загорань. З таким же успіхом можна було дати зображенння американського цілісінького авіаносця і заявити – дивіться, ми його уразили «високоточним ракетним ударом», він затонув. Але це на іншому фото, якого у нас немає. Та ми точно вам кажемо – що ми таки його знищили… Тобто байки хворої уяви.

Зрозуміло, російські пропагандисти вигадують фейки про знищення і навіть покупку М142 HIMARS для внутрішньої ватної аудиторії, бо їй треба постійно «згодовувати» перемоги. Хай навіть неіснуючі. Бо якщо не брехати про перемоги, то віра у «другу армію» може серйозно похитнутися.

Також цілком зрозуміла ще одна причина чому саме зараз розгонулася така активна інформаційна атака на HIMARS у лавах ЗСУ. Бо на носі – 20 липня –  Рамштайн-4 і москва всіми силами намагається дискредитації наших військових і військове керівництов, щоб показати заходу, мовляв, ви їм надаєте високотехнологічну зброю, а ми її знищуємо та скуповуємо за безцінь. Проте, чим брехливіше пропаганда, тим успішніші діють HIMARS. І це прекрасно бачать і розуміють наші союзники.

У публікації використані матеріли аналізу військового експерта Олександра Коваленко. Джерело: http://surl.li/clqao

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja