Фейк про те, що американський актор звернувся до Зеленського з пропозицією звернутися до центру реабілітації наркозалежних – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що американський актор звернувся до Зеленського з пропозицією звернутися до центру реабілітації наркозалежних

Низка російських пропагандистських медіа, а також у російські  фейсбук-акаунті поширили відео американського актора Діна Норріса, в якому, за їх твердженням, він звертається до президента України Володимира Зеленського і радить йому звернутися до реабілітаційного центру для алкоголіків та наркоманів. На відео видно, що звернення було опубліковане в так званій історії Instagram Діна Норріса. Чи справді американський актор публікував таке звернення до українського президента – далі у матеріалі.

 

Одразу зазначимо, що наратив про нібито наркотичну залежність Володимира Зеленського – давня фальсифікація, яка бере своє коріння ще з президентських перегонів 2019-2020 років. Саме в той час був запущений цей скандальний меседж.

З початком повномасштабного вторгнення російська пропаганда неодноразово акцентувала свою увагу на тому, що «київський режим очолюють наркомани». За період війни було сфальсифіковано та поширено декілька фейкових відео з президентом України, які в той чи інший спосіб зачепають дану тему.

Щодо відео нібито від американського актора.

Дін Норріс, актор з відомого американського серіалу «Breaking Bad», насправді не публікував відео, пов’язаного з Зеленським, або висловленої в ньому думки у своїх соціальних мережах — в Instagram, Twitter і Tik-Tok. Жодна гідне міжнародне медіа не опублікувала заяви Діна Норріса з подібним змістом. А на такі речі великі ресурси звертають увагу, повідомляють фахівці фактчек-ресурсу Mythdetector.ge. http://surl.li/lsmow

На відео є кілька цікавих деталей, що свідчать про те, що Дін Норріс звертається не до Володимира Зеленського. У відео актор не згадує прізвище Зеленського чи України. Крім того, адресата звернення називає «Владимиром», а правильне ім’я президента України Володимир. Все, що можна чітко зрозуміти з відео, це те, що Норріс розмовляє з людиною на ім’я Володимир.

З великою ймовірністю відео Діна Норріса було куплено на платформі cameo, де будь-хто може замовити персоналізоване відео у знаменитостей. Дін Норріс зареєстрований на платформі, і у нього можна придбати персональне відео за 199 доларів.

Слід зазначити, що в різних соціальних мережах поширено безліч cameo-відео за участю Діна Норріса, деякі з них мають тло, схоже на відео, пов’язане з Зеленським, а в одному з відео Норріс одягнений у ідентичний верхній одяг.

Проте ніде немає відео з якимись антиукраїнськими закликами чи зверненнями. Якраз навпаки – Дін Норріс опублікував твіт на підтримку президента України у лютому 2022 року після того, як росія розпочала повномасштабну війну в Україні.

Тож в цьому разі фейкороби кремля в черговий раз продемонстрували підробку, спрямовану на дискредитацію України та її керівництва.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja