Фейк про те, що американський генерал заявив, що росія перемагає у війні з Україною – Без Брехні
Фактчек

Фейк про те, що американський генерал заявив, що росія перемагає у війні з Україною

Зранку 2 травня деякі російські пабліки вийшли з «новиною» – «Росія насправді виграє у війні». І заявив про це не хто не будь, а цілий генерал армії США Крістофер Каволі. Можливо це посіпака Кремля? Ні. Якщо загуглити інформацію про цього генерала, то ми побачимо його абсолютно тверезу та підтримуючу позицію України. То де ж пропагандисти приховали фейк – далі у матеріалі.

 

Буквально декілька днів тому саме цей генерал заявляв, що «Україна в чудовій позиції для контрнаступу»: http://surl.li/gtoki

І саме він озвучував суттєві втрати російських військ: 200 000 вбитими та пораненими та 1800 людей з офіцерського складу. І це станом на 4 березня: http://surl.li/gtolg

То в чому суть цієї заяви? З великою вирогідністю… у тролінгу.

Порівняйте подачу російських ЗМІ та оригінал. Телеграм канали розповсюджують його слова як перемогу: «Генерал США Каволі: Россия на самом деле побеждает в конфликте на Украине. Об этом Каволи заявил в показаниях комитету Палаты представителей по вооруженным силам. Он объяснил, что деградация российских вооруженных сил» была грубо искажена СМИ.

«Большая часть российских военных не пострадала от этого конфликта», — сказал Каволи.  Он добавил, что не только это, но и общая военная активность России вне сферы украинского конфликта была самой высокой за последние годы».

Проте якщо прослухати оригінал, то все звучить трохи по-іншому: «Я б хотів підкреслити ваш коментар щодо специфіки деградації російських військ. Багато російських військ не зазнали великих втрат під час цього конфлікту. Наприклад, підводні війська. Вони стали активніше в Атлантиці», — сказав Каволі.

Звичайно, це міг бути й не тролінг, адже в першу чергу в США обговорювали безпекову ситуацію в штатах. Але як «Росія насправді перемагає» — це геть не звучить.

Не можна сказати що Каволі давав лише оптимістичні для нас оцінки стану російської армії. Він визнає, що попри певну деградацію, росія збільшила кількість сухопутних військ: «Російські сухопутні війська були дещо вироджені цим конфліктом, хоча сьогодні вони більші, ніж на початку конфлікту», – сказав генерал: http://surl.li/gtosd, http://surl.li/gtoso

Як висновок – росія не перемагає. Але у нас ще багато роботи. А от битва за Атлантику під питанням (сарказм).

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja